3. kolejka Ligi Narodów. Sprawdź tabelę “polskiej” grupy

Reprezentacja Polski przegrała z Portugalią (1:3), natomiast Chorwacja okazała się lepsza od Szkocji (2:1). Sprawdź, jak wygląda tabela grupy A1 Ligi Narodów po 3. kolejce.

Reprezentacja Polski
Konrad Swierad / Alamy Na zdjęciu: Reprezentacja Polski

Polska pokonana, Portugalia utrzymuje fotel lidera

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym październikowym meczu w Lidze Narodów zaznała smaku porażki. “Biało-Czerwoni” przed własną publicznością okazali się gorsi od Portugalii (1:3). Wynik został już ustalony w pierwszej części spotkania, kiedy mistrzowie Europy z 2016 roku wpakowali dwa gole. Najpierw do siatki trafił Bernardo Silva, a później na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. Podopieczni Michała Probierza w 78. minucie zdobyli kontaktową bramkę, ale nie udało im się pójść za ciosem. Portugalczycy podwyższyli jeszcze prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia Jana Bednarka.

W pierwszym sobotnim meczu natomiast reprezentacja Chorwacji nie bez problemów pokonała Szkotów (2:1). Nie bez problemów, bowiem to Brytyjczycy jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Podopieczni Zlatko Dalicia jednak szybko zdołali odpowiedzieć, a chwilę później mieli już przewagę jednego gola. W doliczonym czasie gry wicemistrzowie świata z 2018 roku mogli wypuścić prowadzenie. Szkoci nawet wpakowali futbolówkę do bramki, ale arbiter, po analizie sytuacji na wozie VAR, anulował trafienie. “Hrvatska” dzięki temu zwycięstwu utrzymała się na drugiej lokacie i powiększyła przewagę nad Polską.

W kolejnych meczach podczas październikowej przerwy reprezentacyjnej zobaczymy mecze reprezentacji Polski z Chorwacją, a także Portugalii ze Szkocją. Spotkania te zostaną rozegrane już w najbliższy wtorek.

Tabela Ligi Narodów: dywizja A, grupa 1