San Marino to zrobiło! Drugie zwycięstwo w historii stało się faktem

San Marino na długo zapamięta datę 5 września 2024 roku. Tego dnia bowiem ostatnia drużyna rankingu FIFA wygrała swoje drugie spotkanie w historii. Podopieczni Roberto Cevolego okazali się lepsi od Liechtensteinu (1:0).

Alessandro Tosi
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Alessandro Tosi

San Marino pokonuje Liechtenstein!

W czwartkowy wieczór swoje zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów rozpoczęło San Marino. Podopieczni Roberto Cevolego tego dnia przed własną publicznością podejmowali Liechtenstein. Zdecydowanym faworytem przed pierwszym gwizdkiem byli goście. Jednak to ostatnia drużyna rankingu FIFA liczyła na sprawienie ogromnej niespodzianki i urwanie rywalom choćby punktu.

W pierwszej odsłonie rywalizacji kibice zgromadzeni na obiekcie nie zobaczyli trafień. Co prawda, przez chwilę Liechtenstein cieszył się z gola. Jednak bramka zdobyta przez Fabio Luque-Notaro została anulowana przez pozycję spaloną. Drużyny zatem schodziły na przerwę z bezbramkowym rezultatem.

Druga połowa rywalizacji wreszcie przyniosła gola. W 53. minucie meczu Nicko Sensoli uszczęśliwił miejscowych kibiców. San Marino długo się broniło przed obroną rezultatu i ostatecznie im się to udało. Ostatnia drużyna rankingu FIFA zatem zanotowała swoje drugie zwycięstwo w historii. Ten dzień kibice z tego kraju zapamiętają na długie lata.

Warto zaznaczyć, że pierwsze zwycięstwo San Marino odniosło w starciu właśnie z Liechtensteinem. To historyczne wydarzenie miało miejsce 28 kwietnia 2004 roku. Wówczas San Marino również wygrało rezultatem 1:0.

Sprawdź także: Ronaldo przebił kolejną barierę. Historyczny gol [WIDEO]