Ronaldo przebił kolejną barierę. Historyczny gol [WIDEO]

Reprezentacja Portugalii wygrała 2:1 z Chorwacją w meczu 1. kolejki Ligi Narodów. Jednego z goli strzelił Cristiano Ronaldo, który tym samym zdobył bramkę numer 900. w swojej karierze. Żaden inny piłkarz nie może pochwalić się takim osiągnięciem.

Cristiano Ronaldo
Sipa US / Alamy / Polsat Sport Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Portugalia – Chorwacja. Ronaldo zdobył 900. bramkę w karierze

W czwartkowy wieczór Portugalia podejmowała na Estadio da Luz reprezentację Chorwacji w meczu 1. kolejki Ligi Narodów. W podstawowym składzie wybiegł zarówno Cristiano Ronaldo, jak i Luka Modrić, którzy tym razem stanęli naprzeciwko siebie. Przypomnijmy, że legendarni piłkarze doskonale znają się z szatni Realu Madryt, gdzie wspólnie osiągnęli wiele sukcesów, prowadząc Królewskich na szczyt.

Dzisiejsze zawody zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy byli faworytem bukmacherów. Portugalczycy już w 7. minucie objęli prowadzenie, gdy do siatki trafił Diogo Dalot. Podopieczni Roberto Martineza nie mieli zamiaru się zatrzymywać, a w 34. minucie na 2:0 podwyższył nie kto inny jak Cristiano Ronaldo. CR7 doskonale zachował się w polu karnym po tym, jak otrzymał idealne podanie od Nuno Mendesa.

To była wyjątkowa chwila dla napastnika Al-Nassr, ponieważ 39-latek tym samym zdobył bramkę numer 900. w swojej karierze. Kapitan reprezentacji Portugalii dla samej drużyny narodowej strzelił 131 goli, a pozostałe trafienia zaliczył w klubach. Legendarny piłkarz najskuteczniejszy był za czasów gry w Realu Madryt, dla którego zdobył 450 bramek. Poza tym występował również w Manchesterze United, Juventusie oraz Sportingu Lizbona.

W 41. minucie Diogo Dalot ponownie wpakował piłkę do siatki, lecz tym razem strzelił… gola samobójczego. Do przerwy na tablicy wyników mieliśmy więc rezultat 2:1 dla gospodarzy. Natomiast w drugiej połowie działo się dużo mniej i nie oglądaliśmy więcej bramek. To oznacza, że Portugalia pokonała Chorwację na inaugurację tej edycji Ligi Narodów. Co ciekawe, w grupie A1 prowadzi reprezentacja Polski, która poradziła sobie ze Szkocją (3:2).

Portugalia – Chorwacja 2:1 (2:1)

1:0 Diogo Dalot 7′

2:0 Cristiano Ronaldo 34′

2:1 Diogo Dalot (gol samobójczy) 41′