Polacy nie sprawili niespodzianki. Portugalczycy lepsi na Stadionie Narodowym [WIDEO]

Reprezentacja Polski w sobotni wieczór podejmowała Portugalię w Lidze Narodów. Rywalizacja na Stadionie Narodowym zakończyła się porażką "Biało-Czerwonych" 1:3.

Cristiano Ronaldo oraz Jan Bednarek
DPPI Media / Alamy Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo oraz Jan Bednarek

Reprezentacja Polski pokonana przez Portugalię

W sobotni wieczór swoje zmagania w Lidze Narodów podczas październikowego zgrupowania rozpoczęły reprezentacje Polski i Portugalii. To właśnie te dwie drużyny tego dnia zmierzyły się ze sobą na Stadionie Narodowym. “Biało-Czerwoni” przed meczem mieli na koncie trzy punkty po dwóch kolejkach, natomiast podopieczni Roberto Martineza zgarnęli do tej pory komplet oczek.

Rywalizację bardzo dobrze rozpoczęli piłkarze Michała Probierza. Jednak z każdą kolejną minutą zaczęła się uwidaczniać przewaga Portugalczyków. Goście rozpoczęli strzelanie w 26. minucie za sprawą Bernardo Silvy, któremu asystował Bruno Fernandes.

Chwilę później mistrzowie Europy z 2016 roku mieli dwubramkowe prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo.

Polacy nie odpowiedzieli na te dwa mocne ciosy rywala, przez co schodzili na przerwę z negatywnym wynikiem.

W drugiej odsłonie gra nie uległa zmianie. Stroną dominującą i lepszą była drużyna Roberto Martineza. Portugalczycy jednak z czasem zaczęli spuszczać nogę z gazu. Mieli to tego spore powody, ponieważ prowadzili różnicą dwóch goli. W 78. minucie jednak Stadion Narodowy wreszcie podniósł głos. Piotr Zieliński bowiem strzelił kontaktowego gola.

“Biało-Czerwoni” jednak nie poszli za ciosem. Ba, straciliśmy jeszcze gola. W 88. minucie do własnej bramki wpakował futbolówkę Jan Bednarek i tym samym emocje na Stadionie Narodowym dobiegły końca. Portugalia ostatecznie wywozi z Warszawy komplet punktów.

Reprezentacja Polski w kolejnym meczu zmierzy się z Chorwacją. Portugalia natomiast podejmie Szkocję. Te mecze odbędą się już w najbliższy wtorek.

Polska – Portugalia 1:3

Zieliński (78′) – Bernardo Silva (26′), Cristiano Ronaldo (37′), Bednarek samobój (88′)

Sprawdź także: Zalewski z transferem w zimie? Nowy klub w grze!