Liga Narodów zainaugurowana. Sprawdź tabelę “polskiej grupy”

Reprezentacja Polski wygrała 3:2 ze Szkocją, a Portugalia pokonała Chorwację 2:1 w 1. kolejce Ligi Narodów. Sprawdź, jak wygląda tabela grupy A1.

Szkocja - Polska
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Szkocja - Polska

Polska prowadzi w grupie. Portugalia lepsza od Chorwacji

Nowa edycja Ligi Narodów już wystartowała. Za nami mecze 1. kolejki, a polskich kibiców rzecz jasna najbardziej interesuje sytuacja w grupie A1, gdzie znajduje się reprezentacja Polski. Podopieczni Michała Probierza dzisiaj wieczorem zmierzyli się na wyjeździe ze Szkocją. Na Hampden Park byliśmy świadkami ciekawego widowiska.

Biało-Czerwoni świetnie rozpoczęli starcie rozegrane w Glasgow, ponieważ do przerwy prowadzili 2:0 po golach Sebastiana Szymańskiego i Roberta Lewandowskiego. Szkoci odpowiedzieli zaraz po zmianie stron, gdy do siatki trafił Billy Gilmour. Z kolei w 76. minucie stan gry wyrównał Scott McTominay.

Choć mecz nie układał się po myśli Polaków, to nasza drużyna dopięła swego w doliczonym czasie gry i ostatecznie pokonała Szkotów 3:2. Nicola Zalewski wykorzystał rzut karny, co zapewniło nam cenne zwycięstwo. Wahadłowy Romy był najlepszym zawodnikiem ekipy dowodzonej przez Michała Probierza.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Portugalia podejmowała u siebie Chorwację. Na Estadio da Luz lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1. Autorami goli dla Portugalczyków byli Cristiano Ronaldo oraz Diogo Dalot, który poza tym zdobył… bramkę samobójczą.

Po 1. serii gier Ligi Narodów w tabeli grupy A1 prowadzi więc reprezentacja Polski, która ma na swoim koncie 3 oczka. Portugalia może pochwalić się takim samym dorobkiem, ale strzeliła mniej goli. Natomiast Chorwacja i Szkocja na razie są bez choćby punktu.

Tabela Ligi Narodów: dywizja A, grupa 1