Chorwacja brutalnie odpowiada. Trzy gole w sześć minut [WIDEO]

Chorwacja szybko otrzymała mocny cios, ale to nią nie zachwiało. W 20. minucie Vatreni wyrównali, już sześć minut później prowadzili z Polską 3:1.

Polska – Chorwacja
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Polska – Chorwacja

Chorwacja demoluje Polskę

Euforia w meczu Polska – Chorwacja opadła niemal tak samo szybko, jak zagościła w sercach Biało-Czerwonych i kibiców zgromadzonych na trybunach PGE Narodowego. Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w 5. minucie – Piotr Zieliński zamienił na gola kapitalną asystę Kacpra Urbańskiego. Wydawało się, że ekipa Michała Probierza pójdzie za ciosem.

Vatreni wyrównali w 20. minucie. Borna Sosa nie wahał się i oddał strzał z powietrza, a piłka uderzona zza szesnastki wylądowała w bramce Marcina Bułki tuż przy słupku. Na kolejne trafienie goście czekali tylko cztery minuty. Petar Sucić rozegrał dwójkową akcję z Martinem Baturiną i przymierzył w długi róg. Bułka znowu musiał sięgać do siatki.

Chorwaci podwyższyli prowadzenie na 3:1… dwie minuty później. Paweł Dawidowicz zagrał prosto pod nogi Sucicia, a ten obsłużył Baturinę. Pomocnik Dinama Zagrzeb pokonał Bułkę strzałem między jego nogami.

Na dodatek w 38. minucie Michał Probierz musiał wykorzystać pierwszą zmianę. Paweł Dawidowicz zgłosił uraz i został zmieniony przez Kamila Piątkowskiego.