Anglia skompromitowała się na Wembley. Wielka sensacja

Anglia przegrała 1:2 z Grecją w meczu 3. kolejki Ligi Narodów UEFA grupy B. Vangelis Pavlidis zdobył decydującego gola w 94. minucie.

Jude Bellingham
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Jude Bellingham

Anglia 1:2 Grecja w Lidze Narodów UEFA

Reprezentacja Anglii sensacyjnie przegrała 1:2 z Grecją w Lidze Narodów UEFA. W rankingu FIFA obie drużyny dzielą aż 44 pozycje. Angielscy fani wprost piszą w mediach społecznościowych, że doszło do wielkiej kompromitacji.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek i większych emocji. Zupełnie inaczej rozpoczęła się druga odsłona spotkania, gdy w 49. minucie wynik otworzył Vangelis Pavlidis. Napastnik Benfiki doskonale odnalazł się w polu karnym i sprytnym strzałem pokonał Jordana Pickforda. Warto dodać, że przyjezdni zadedykowali gola zmarłemu Georgowi Baldockowi. 31-latek zagrał 12 meczów w reprezentacji Grecji. Niestety w środę (9 października) został znaleziony martwy w swoim domu w Atenach.

W kolejnych minutach Anglicy próbowali przejąć kontrolę nad spotkaniem. Przede wszystkim Synowie Albionu postawili na posiadanie piłki, ale liczne podania w ogóle nie przekładały się na sytuacje bramkowe.

Natomiast Grecy od czasu do czasu próbowali swoich sił w ofensywie. Blisko szczęścia było w 83. minucie, gdy sędzia nie uznał bramki po spalonym. Dosłownie kilka chwil później goście musieli przełknąć gorzką pigułkę, bo wynik wyrównał Jude Bellingham. Gwiazdor Realu popisał się świetnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Kiedy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, ponownie dał o sobie znać Vangelis Pavlidis. Napastnik zdobył gola w 94. minucie i w ten sposób zapewnił Grekom ważne zwycięstwo.

Sytuacja w grupie Anglii

Reprezentacja Anglii rywalizuje w grupie B Ligi Narodów po sensacyjnym spadku w poprzedniej edycji. Po trzech kolejkach Synowie Albionu zajmują 2. miejsce, mając dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Liderem jest oczywiście Grecja, która ma komplet punktów.