Wisła Kraków triumfuje w Lidze Mistrzów w Amp Futbolu!

Wisła Kraków pokonała Flamencos Amputados 2:1 w finale ampfutbolowej Lidze Mistrzów. To pierwsza wygrana polskiej drużyny w historii tych rozgrywek.

Krystian Kapłon
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Krystian Kapłon

Wisła Kraków triumfuje w ampfutbolowej Ligę Mistrzów!

W finale Ligi Mistrzów WIsła Kraków wygrała 2:1 z hiszpańskim CD Flamencos Amputados Sur. W 13. minucie po strzale Przemysława Świercza polski zespół wyszedł na prowadzenie. Hiszpański zespół doprowadził jednak do wyrównania w 46. minucie spotkanie, ale już dwie minuty później decydującą bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył David Mendes.

Od piątku w Sassuolo we Włoszech rozgrywano finałowy turniej Ligi Mistrzów w Amp Futbolu. Jest to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej w przypadku graczy z pola lub kończyny górnej u bramkarzy. Mecz składa się z 2. połów po 25 minut. Na boisku jedna drużyna wystawia 7. zawodników – 6. z pola i 1. bramkarza.

Wisła Kraków wygrała wszystkie 3 mecze w fazie grupowej. W pierwszym spotkaniu pokonali obrońców tytułu turecki Sahinbey 3:0. To właśnie z tym zespołem polski zespół przegrał w finale poprzednich rozgrywek 2:3, a dwa lata wcześniej również z tureckim Etimesgut 2:5.

W kolejnych dwóch meczach wygrali z Evertonem 8:0 i Cork City 3:1. Dzięki temu Wiślacy awansowali do półfinału, w którym zmierzyli się z włoskim zespołem Vicenza Calcio Amputati, pokonując ich 4:1.