Vinicius z hat-trickiem. Real Madryt zaliczył kapitalny powrót [WIDEO]

Vinicius Junior został bohaterem meczu Realu Madryt z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów, zdobywając hat-tricka. Real Madryt przegrywał po pierwszej połowie 0:2, ale Królewscy szybko odrobili straty i ostatecznie wygrali 5:2.

Vinicius Junior
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Vinicius Junior

Fenomenalna pierwsza połowa w wykonaniu piłkarzy Borussii Dortmund, ale w drugiej połowie wszystko się zmieniło

Real Madryt we wtorek w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów, podejmował u siebie Borussię Dortmund. Po pierwszej połowie Królewscy przegrywali 0:2. Jednak w drugiej połowie Real szybko odrobił straty i wygrał spotkanie 5:2.

Choć początkowe minuty były raczej dość spokojne, to pod koniec pierwszej połowy obraz gry zupełnie się zmienił.

W 30. minucie bramkę dla Borussii Dortmund po świetnie rozegranej akcji zdobył Doneyll Malen. Cztery minuty później Holender asystował, podając do Jamie Gittensa, który pewnie skierował piłkę do siatki, podwyższając prowadzenie BVB na 2:0.

Real Madryt mógł szybko odpowiedzieć, ale zarówno Rodrygo, jak i Jude Bellingham trafili w poprzeczkę.

Po pierwszej połowie Borussia Dortmund prowadziła 2:0, ale w drugiej połowie już w 62. minucie Real Madryt doprowadził do wyrównania.

W 60. minucie bramkę z główki po kapitalnym dośrodkowaniu Kyliana Mbappe zdobył Antonio Rudiger, zmieniając wynik spotkania na 1:2.

Minutę później z wyrównującego gola cieszył się Vinicius Junior. Luka Modrić świetnie zagrał do Mbappe, a następnie piłka po interwencji obrońcy Borussii znalazła się pod nogami Brazylijczyka, który pewnie wykorzystał swoją okazję, kierując piłkę praktycznie do pustej bramki.

W 83. minucie do bramki z ostrego kąta trafił Lucas Vazquez, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 3:2.

Trzy minuty później wspaniałym dryblingiem popisał się Vinicius Junior, podwyższając prowadzenie na 4:2.

W doliczonym czasie gry, w 93. minucie po kolejnym rewelacyjnym dryblingu między bezradnymi obrońcami BVB trzecią bramkę w tym spotkaniu zdobył Vinicius Junior, ustalając wynik spotkania na 5:2.

Gole dla Borussii zdobyli Doneyll Malen i Jamie Gittens. Z kolei dla Realu trafili Rudiger, Vasquez a hat-tricka strzelił Vinicius. Mecz zakończył się wynikiem zwycięstwem Realu Madryt 5:2.

Czytaj dalej: Obrońca Monaco uderzył nie do obrony. Niesamowity gol z dystansu w Lidze Mistrzów [WIDEO]