Marciniak zaczyna sezon w Lidze Mistrzów. UEFA wyznaczyła go do meczu IV rundy eliminacji

Szymon Marciniak został wyznaczony do bycia rozjemcą meczu Lille - Slavia Praga. Dla polskiego arbitra będzie to pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów w nowym sezonie.

Szymon Marciniak
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Szymon Marciniak

Marciniak sędzią meczu Lille – Slavia Praga

Szymon Marciniak po zakończeniu Mistrzostw Europy 2024 wrócił do pracy w PKO BP Ekstraklasie. Jak dotąd najlepszy polski sędzia oraz jeden z najlepszych arbitrów na świecie prowadził cztery mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Natomiast już w przyszłym tygodniu pochodzący z Płocka 43-latek będzie rozjemcą pierwszego spotkania w nowym sezonie Ligi Mistrzów.

UEFA wyznaczyła Szymona Marciniaka do rywalizacji pomiędzy OSC Lille a Slavią Praga. Spotkanie odbędzie się we wtorek (20 sierpnia) o godzinie 21:00 na stadionie Stade du Hainaut w Valenciennes.

Klub z Francji po zaciętym dwumeczu wyeliminował z gry o fazę ligową Ligi Mistrzów dobrze znany polskim kibicom Fenerbahce. Klub Sebastiana Szymańskiego uległ w rywalizacji z Lille w dwumeczu 1:2. O awansie do IV rundy przesądził gol Jonathana Davida w 118. minucie dogrywki. Natomiast drużyna z Pragi w poprzedniej rundzie nie miała większych problemów, aby zapewnić sobie zwycięstwo z Royale Union SG. W obu spotkaniach nasi południowi sąsiedzi byli lepsi, wygrywając (3:1 i 1:0).

W skład obsady sędziowskiej poza Szymonem Marciniakiem wejdą również Radosław Siejka i Adam Kupsik jako sędziowie liniowi. Przy VARze pracować będzie z kolei Tomasz Kwiatkowski i Paweł Malec. Sędzią technicznym wyznaczony został Paweł Raczkowski.