Potencjalny rywal Jagiellonii pokazał moc. Kompletna dominacja

Bodo/Glimt wygrało 4:0 z RFS Ryga w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Norweski klub to potencjalny rywal Jagiellonii Białystok w następnej fazie kwalifikacji.

Piłkarze Bodo/Glimt
Frode Arnesen / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Bodo/Glimt

Bodo/Glimt rozgromiło RFS Ryga. To kolejny rywal Jagiellonii?

Bodo/Glimt we wtorek wieczorem na własnym stadionie podejmowało RFS Ryga w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Gospodarze od początku wzięli sprawy w swoje ręce i już w 2. minucie objęli prowadzenie za sprawą bramki Augusta Mikkelsena.

Norwedzy przed przerwą jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza gości – w 18. minucie do siatki trafił Ulrik Saltnes, a w 40. minucie swojego gola strzelił Oscar Kapskarmo.

Norweski zespół w drugiej części gry nieco spuścił z tonu, ale w 76. minucie wyprowadził jeszcze jeden cios, gdy swoją drugą bramkę zdobył August Mikkelsen. Bodo/Glimt jest więc o krok od awansu do następnej fazy kwalifikacji, gdzie najprawdopodobniej zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Przypomnijmy, że Duma Podlasia gładko rozprawiła się z litewskim FK Poniewież. Jesus Imaz popisał się hat-trickiem, a spotkanie na Aukstaitijos Stadium zakończyło się wynikiem 4:0 dla mistrza PKO BP Ekstraklasy. Za tydzień Jagiellonię Białystok oraz Bodo/Glimt czekają jeszcze rewanże, jednak obie ekipy po pierwszych starciach mogą pochwalić się ogromnymi zaliczkami.

Ewentualny dwumecz między polską drużyną a norweskim zespołem w 3. rundzie eliminacji do przyszłej edycji Champions League odbędzie się 6-7 i 13-14 sierpnia.

FK Bodo/Glimt – FK RFS 4:0 (3:0)

1:0 August Mikkelsen 2′

2:0 Ulrik Saltnes 18′

3:0 Oscar Kapskarmo 40′

4:0 August Mikkelsen 76′