Porażka Mourinho we Francji i gol Buksy. Grali w el. do LM

Za nami pierwsze mecze trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. W akcji oglądaliśmy między innymi Fenerbahce Jose Mourinho i Sebastiana Szymańskiego czy Midtjylland Adama Buksy.

Adam Buksa
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Adam Buksa

El. do LM: jedno zwycięstwo gości

Łudogorec Razgrad, w którym występuje Jakub Piotrowski, pokusił się o niespodziankę w 3. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Bułgarzy wygrali 2:1 na wyjeździe z Karabachem Agdam. Polak zaliczył 82 minuty w rywalizacji na Stadionie Tofika Bachramowa w Baku. Z sukcesu cieszył się też inny reprezentant Biało-Czerwonych. Adam Buksa otworzył wynik meczu z Ferencvarosi TC, a Midtjylland ostatecznie pokonał Węgrów 2:0.

Z kolei Fenerbahce musiało uznać wyższość Lille. Jose Mourinho w 71. minucie wpuścił na boisko Irfana Cana Kahveciego, który dziewięć minut pięknym strzałem z rzutu wolnego odpowiedział na gola Thiago Santosa, ale Mastify w doliczonym czasie gry wyrwały zwycięstwo. Sebastian Szymański zaliczył pełne spotkanie.

Kamil Piątkowski zanotował 45 minut w pojedynku z Twente. Polak pojawił się na murawie po przerwie, a Red Bull Salzburg pokonał Holendrów 2:1. Dubletem popisał się Maurits Kjaergaard, bramkę dla gości zdobył Michel Vlap. Z kolei Tomasz Kędziora spędził na boisku pełne 90 minut w starciu z Malmo – PAOK zremisował w Szwecji 2:2.