Zieliński zagrał przeciwko Man City, Haaland bez recepty na Inter

Manchester City w najciekawiej zapowiadającym się środowym meczu Ligi Mistrzów zremisował z Interem Mediolan (0:0). Piotr Zieliński grał w tym spotkaniu do 65 minuty.

Erling Haaland i Piotr Zieliński

Manchester City zremisował z Interem Mediolan

Manchester City przystępował do środowej batalii w ramach pierwszej kolejki elitarnych rozgrywek, chcąc kontynuować passę zwycięstw. Zadanie nie było jednak łatwe, bo na drodze Obywateli w Lidze Mistrzów stanął Inter Mediolan. Obie ekipy miały okazję zagrać ze sobą po raz pierwszy od finału rozgrywek w 2023 roku. Nerazzurri mieli zatem rachunki do wyrównania z przedstawicielem Premier League po skromnej porażce (0:1).

Oglądaj skróty meczów Premier League

Pierwsza część spotkania przebiegła zgodnie z przedmeczowymi oczekiwaniami. Gospodarze mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Z kolei Inter nastawił się na grę z kontry. W każdym razie finalnie żadnej z ekip nie udało się zdobyć bramki w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji.

Po przerwie gracze Manchesteru City i ekipy z Serie A też nie przeprowadzali wielu sytuacji strzeleckich. Zespół Josepa Guardioli oddała zaledwie cztery celne strzały, przy jednej tego typu próbie gości. Po stronie gospodarzy między innymi Phil Foden szukał gola, ale bezskutecznie. Do końca zawodów finalnie trafień zabrakło.

Czasu na rozpamiętywanie starcia na Etihad Stadium obie drużyny nie będą miały dużo. Już w trakcie najbliższego weekendu Man City zmierzy się na swoim stadionie z Arsenalem. Z kolei Inter czekają derby z AC Milan. Tymczasem w Lidze Mistrzów oba zespoły zaprezentują się ponownie 1 października. Man City zagra wówczas ze Slovanem Bratysława, a Nerazzurrich czeka batalia z Crveną Zvezdą.

Manchester City – Inter Mediolan 0:0