LM: Gorzki pobyt PSG w Mediolanie, popisowy występ Giroud [WIDEO]

AC Milan pokonał Paris Saint-Germain (2:1) w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania został Olivier Giour, który miał udział przy obu golach dla Rossonerich.

AC Milan - Paris Saint-Germain
  • AC Milan przerwał serię meczów bez wygranej
  • Drużyna Stefano Pioliego wykorzystała atut własnego boiska w starciu z PSG
  • W tabeli grupy F liderem jest Borussia Dortmund (siedem punktów) przed paryżanami (sześć oczek) i mediolańczykami (5 punktów)

AC Milan – PSG: trzy gole na San Siro

AC Milan w meczu grupy F mierzył się z Paris Saint-Germain, liczący na to, że wykorzysta atut gry na swoim stadionie. Rossoneri jednocześnie chcieli zakończyć serię czterech spotkanie bez wygranej. Mistrz Francji miał z kolei nadzieję, że wygra po raz szósty z rzędu.

Strzelanie na San Siro zaczęło się już w pierwszym kwadransie rywalizacji. Wynik spotkania otworzył w dziewiątej minucie Milan Skriniar. Słowacki defensor PSG wykorzystał podanie od Marquinhosa i głową skierował piłkę do siatki.

Radość paryżan z prowadzenia nie trwała długo, bo już w 12. minucie mediolańczycy wyrównali. Gianluigi Donnarumma najpierw świetnie obronił uderzenie Oliviera Giroud. Z dobitką Rafaela Leao sobie jednak nie poradził i do przerwy Milan remisował z ekipą z Paryża.

Tymczasem po zmianie stron francuski napastnik spisał się już bez zarzutu. Giroud zdobył bramkę na 2:1 w 50. minucie, notując celny strzał głową. Asystę przy bramce doświadczonego zawodnika zaliczył jego rdak Theo Hernandez.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i trzy oczka zainkasował przedstawiciel Serie A. Milan dzięki wtorkowej wygranej wciąż liczyć się w grze o awans do fazy pucharowej, mając pięć punktów na koncie. Oczko więcej ma PSG.