Liverpool chwilami cierpiał, ale pokonał Bolognę. Urbański mógł zostać bohaterem [WIDEO]

Liverpool w środowy wieczór podejmował Bolognę w Lidze Mistrzów. Spotkanie na Anfield Road ostatecznie zakończyło się triumfem gospodarzy (2:0). Łukasz Skorupski oraz Kacper Urbański rozpoczęli mecz w wyjściowym składzie.

Dominik Szoboszlai oraz Kacper Urbański
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Dominik Szoboszlai oraz Kacper Urbański

Liverpool pokonał Bolognę

W środowy wieczór doszło do wielu ciekawych spotkań w ramach 2. kolejki fazy ligowej Ligi Mistrzów. W jednym z meczów Liverpool przed własną publicznością podejmował Bolognę. Podopieczni Arne Slota byli zecydowanym faworytem tej rywalizacji. “The Reds” bowiem są w znakomitej formie. We włoskiej drużynie natomiast od pierwszych minut zobaczyliśmy na placu gry reprezentantów Polski – Łukasza Skorupskiego oraz Kacpra Urbańskiego.

Rywalizacja na Anfield Road znakomicie rozpoczęła się dla gospodarzy. Liverpool już w 11. minucie wyszedł na prowadzenie. Trent Alexander-Arnold odnalazł w polu karnym Alexisa Mac Alisstera, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

W dalszej części pierwszej odsłony to niespodziewanie Bologna przejęła inicjatywę. Dogodną okazję do strzelenia gola miał m.in. Kacper Urbański, ale Polak przegrał rywalizację z Alissonem Beckerem.

Finalnie Włochom nie udało się doprowadzić do wyrównania, przez co “The Reds” schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie młody Polak również miał okazję strzelecką, ale nie potrafił jej zamienić na gola. Do 75. minuty rywalizacja była niezwykle wyrównania, ale wtedy fajerwerki odpalił Mohamed Salah. Egipcjanin oddał niezwykle precyzyjny strzał i Łukasz Skorupski nie miał nic do powiedzenia.

Tym samym 32-latek praktycznie zakończył emocje na Anfield Road. “The Reds” zwyciężyli to spotkanie, choć Bologna zaprezentowała się bardzo dobrze na tle bardziej utytułowanego rywala.

Liverpool w kolejnym meczu zmierzy się z Crystal Palace. Bologna natomiast podejmie Parmę.

Liverpool – Bologna 2:0

Mac Alisster (11′), Salah (75′)

Sprawdź także: Zieliński odegrał ważną rolę w taktyce Interu. Inzaghi wskazał kluczowy element