Lewandowski z rekordowym osiągnięciem

Robert Lewandowski

Bayern Monachium gościł we wtorkowy wieczór RB Salzburg w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bawarczycy nie dali żadnych szans ekipie z Austrii, wygrywając aż 7:1. Tymczasem klasycznego hat-tricka w tym boju ustrzelił Robert Lewandowski.

• Robert Lewandowski rozegrał kapitalną partię we wtorkowy wieczór w Lidze Mistrzów
  • Reprezentant Polski wykorzystał dwa rzuty karne, a raz skierował piłkę do siatki z gry
  • 33-latek w tym sezonie ma już na swoim koncie dwanaście trafień w elitarnych rozgrywkach

Nie było mocnych na zatrzymanie Lewego

Bayern Monachium losy rywalizacji rozstrzygnął w pierwszej odsłonie, gdy zdobył cztery bramki. Trzy gole były autorstwa Roberta Lewandowskiego, który potrzebował zaledwie 23 minut na takie osiągnięcie.

Polski napastnik może się zatem pochwalić najwcześniej skompletowanym hat-trickiem w Lidze Mistrzów, wyprzedzając pod tym względem Marco Simone, który w 1996 roku jako piłkarz Milanu w ciągu 24 minut zdobył trzy bramki przeciwko Rosenborgowi.

Lewandowski ma już w tej edycji elitarnych rozgrywek dwanaście strzelonych goli. O dwa trafienia wyprzedza drugiego Sebastiana Hellera z Ajaxu i o pięć Christophera Nkunku z RB Lipsk. Polski napastnik jest juz pewny, że będzie mógł poprawić swój bilans w ćwierćfinałach rozgrywek.

Bayern Monachium do 1/8 finału rozgrywek awansował, wygrywając grupę E z Benfiką, FC Barceloną i Dynamo Kijów. Bawarczycy zakończyli rywalizację z 18 punktami.

Losowanie par 1/4 finału Ligi Mistrzów odbędzie się 18 marca.