Liga Mistrzów: Lewandowski liderem klasyfikacji strzelców

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski po zdobyciu trzech bramek we wtorkowy wieczór z RB Salzburg objął prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Ligi Mistrzów. Polski napastnik ma na swoim koncie dwanaście goli.

• Bardzo udane zawody zaliczył we wtorek Robert Lewandowski
  • 33-latek strzelił trzy gole przeciwko RB Salzburg
  • Dzięki bramkom zdobytym z austriacką ekipą polski napastnik został liderem klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów

Lewandowski maszyną do zdobywania bramek

Robert Lewandowski w tej kampanii rozegrał w elitarnych rozgrywkach osiem spotkań i tylko w dwóch nie wpisał się na listę strzelców. Polski napastnik gola nie strzelił w rewanżowym boju z FC Barceloną (3:0) i pierwszym starciu z RB Salzburg (1:1).

We wtorkowy wieczór reprezentant Polski odpalił jednak na dobre, popisując się drugim hat-trickiem w tej kampanii Ligi Mistrzów. Pierwszego zaliczył 2 listopada minionego roku w boju z Benfiką Lizbona (5:2). Różnica polega jednak na tym, że Lewandowski w rewanżowym starciu z ekipą z Austrii potrzebował zaledwie 23 minut, aby móc celebrować zdobycie trzech bramek.

Dzięki trzema trafieniom kapitan biało-czerwonych z 12 golami jest na czele klasyfikacji najlepszych strzelców. Na drugiej pozycji jest Sebastian Haller z dziesięcioma trafieniami. Tymczasem na trzecim miejscu jest Christopher Nkunku z RB Lipsk, mający siedem goli. Na czwartej pozycji plasuje się natomiast Mohamed Salah, który ma osiem goli.

W kontekście Lewego trzeba też dodać, że już trzecie raz w karierze zanotował dwucyfrową liczbę strzelonych goli w jednej edycji Ligi Mistrzów. Wcześniej ta sztuka udawała mu się w sezonie 2012/2013 (10 bramek) i 2019/2020 (15 bramek).

Pod względem najszybciej skompletowanych hat-tricków polski napastnik jest obecnie na trzeciej pozycji. Lewandowski we wtorkowym boju z Salzburgiem trzy gole strzelił w 11 minut. Tymczasem w 1995 roku w dziewięć minut trzy trafienia zaliczył Mike Newell w barwach Blacburn Rovers. Z kolei w 2011 roku jako napastnik Olympique Lyon trzy gole w osiem minut strzelił Bafetimbi Gomis.