Lazio Rzym jedną nogą w fazie pucharowej. Zwycięstwo zapewnił Ciro Immobile [WIDEO]

Lazio Rzym wygrywa 2-0 z Celitikiem w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Autorem obu bramek dla rzymian był Ciro Immobile.

Ciro Immobile
IMAGO / sportphoto24 / Photo Sport Pics Na zdjęciu: Ciro Immobile
  • Lazio Rzym wygrało 2-0 z Celtikiem w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów
  • Obie bramki w spotkaniu zdobył Ciro Immobile
  • Podopieczni Maurizio Sarriego mogą zapewnić sobie dziś awans do fazy pucharowej, jeśli wynik meczu Atletico – Feyenoord ułoży się po ich myśli

Błysk Ciro Immobile gwarantuje 3 punkty Lazio

W pierwszej połowie meczu nie obejrzeliśmy żadnej bramki, choć oba zespoły miały przynajmniej po jednej dogodnej okazji, aby znaleźć drogę do bramki rywala. Lazio ruszyło do przodu od początku spotkania. W 10 minucie meczu rzymianie, a dokładniej Felipe Anderson miał stuprocentową sytuację, ale z bliskiej odległości uderzył futbolówkę nad poprzeczką.

Kilka minut później to Celtic wyprowadził groźny atak. Kyogo Furuhashi znalazł się w polu karnym po świetnym długim podaniu piłki, lecz obrona drużyny Maurizio Sarriego była na tyle czujna, że zażegnała niebezpieczeństwa.

Druga połowa zmieniła lekko obraz gry. To goście byli częściej przy piłce i kreowali więcej okazji do zdobycia bramki. Kilka minut po wznowieniu gry doskonałą okazję miał Furuhashi, lecz strzał Japończyka przeszedł obok bramki. W 70 minucie po raz kolejny szkocki zespół miał szanse na objęcie prowadzenia, lecz strzał Cartera-Vickersa zatrzymał bramkarz Ivan Provedel.

Ostatnie 10 minut meczu to pokaz siły i błysk geniuszu Ciro Immobile. Włoch dwukrotnie znalazł drogę do bramki Joe Harta. Najpierw w 82 minucie meczu otworzył wynik spotkania, strzelając bramkę po tym jak piłka po rykoszecie spadła mu pod nogi. Następnie 3 minuty później ustalił wynik meczu na 2-0 zachowując się jak profesor w polu karnym. Doświadczony snajper minął obrońcę i pewnie z lewej nogi oddał strzał w światło bramki.

Lazio Rzym 2-0 Celtic Glasgow (82′ Immobile 85′ Immobile)

Lazio: Provedel – Lazzari, Patric, Gila, Marusić – Guendouzi, Rovella (79′ Cataldi), Luis Alberto (84′ Kamada) – Isaksen – Castellanos (61′ Immobile), Felipe Anderson (61′ Pedro)

Celtic: Hart – Johnston, Carter-Vickers, Scales, Taylor – O’Riley, McGregor, Bernardo (69′ Gyu) – Forrest (61′ Johnston), Furuhashi, Yang (86′ Turnbull)