Bayer Leverkusen miażdży rywali w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Bayer Leverkusen rozbił Feyenoord Rotterdam (4:0) w 1. kolejce Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla mistrzów Niemiec zdobył Florian Wirtz.

Florian Wirtz
Orange Pics BV / Alamy Na zdjęciu: Florian Wirtz

Bayer Leverkusen demoluje Feyenoord w Lidze Mistrzów

Bayer Leverkusen w czwartek zmierzył się z Feyenoordem w swoim pierwszym meczu fazy ligowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Niemiec dążą do awansu do fazy pucharowej po raz pierwszy od 2017 roku. Podopieczni Xabiego Alonso imponują skutecznością, a w trzech meczach 1. Bundesligi zdobyli dziewięć bramek. Holenderski zespół nie może uznać swojego początku sezonu ligowego za udany. Wicemistrzowie Eredivisie zdołali wygrać raptem jedno spotkanie w ligowych rozgrywkach.

Czwartkowy wieczór na obiekcie De Kuip rozpoczął się gładko dla zespołu gości. Bowiem już w piątej minucie do siatki trafił Florian Wirtz, któremu asystował Robert Andrich. Dla 21-letniego reprezentanta Niemiec był to zrazem pierwszy gol w karierze w Lidze Mistrzów.

W 9. minucie piłkę w bramce niemieckiego ekipy umieścił Ramiz Zerrouki, ale po chwili okazało się, że Algierczyk znajdował się na spalonym. Bayer podwyższył wynik w Rotterdamie w 30. minucie. Autorem bramki dla Aptekarzy był Alejandro Grimaldo. Chwilę później dublet na koncie skompletował Wirtz, który wykorzystał centrę od Jeremiego Frimponga z prawej strony. Tuż przed przerwą padł czwarty gol dla Niemców po samobójczym trafieniu Timona Wellenreuthera.

W drugiej połowie piłkarze Bayeru kontrolowali tempo gry, nie pozwalając Feyenoordowi na przejęcie inicjatywy. Pomimo dominacji mistrzów Niemiec, kolejne bramki nie padły. Dzięki temu zwycięstwo zespół Alonso zajmuje 3. lokatę w 36-osobowej tabeli Ligi Mistrzów. Kolejnym rywalem naszych zachodnich sąsiadów będzie AC Milan (1 października). Z kolei Holendrzy w następnej serii gier spotkają się z Gironą.

Feyenoord Rotterdam – Bayer Leverkusen 0:4 (0:4)

0:1 Florian Wirtz 5′

0:2 Alejandro Grimaldo 30′

0:3 Florian Wirtz 36′

0:4 Timon Wellenreuther (sam) 45′