Fatalny błąd Maatsena! Holender podarował gola Realowi [WIDEO]

Real Madryt w 83. minucie objął już dwubramkowe prowadzenie. Gola "Królewskim" podarował Ian Maatsen, który fatalnie rozegrał piłkę. Vinicius Junior przejął futbolówkę i sprytnym strzałem pokonał Gregora Kobela.

Vinicius Junior
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Vinicius Junior

Vinicius Junior z golem w finale Ligi Mistrzów

O 21:00 rozpoczął się na Wembley finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Borussią Dortmund. Obie drużyny przeszły trudną drogę, aby dziś znaleźć się w tym miejscu. „Królewscy” po fascynującym dwumeczu wyeliminowali Bayern Monachium. Natomiast podopieczni Edina Terzicia okazali się lepsi od Paris Saint-Germain.

Pierwsza połowa układała się po myśli Borussii Dortmund, ale niemiecki zespół nie potrafił wpakować futbolówki do bramki. Wraz z początkiem drugiej odsłony obudził się Real Madryt. Pierwsze trafienie obejrzeliśmy w 74. minucie, które było autorstwem Daniego Carvajala. Hiszpan uderzeniem głową pokonał Gregora Kobela.

Niecałe 10 minut później znów mieliśmy wybuch euforii wśród fanów Realu Madryt. „Królewscy” bowiem objęli dwubramkowe prowadzenie. Akcja rozpoczęła się od fatalnego wyprowadzenia piłki przez Iana Maatsena. Holenderski defensor wręcz podał do niepilnowanego Viniciusa Juniora. Reprezentant Brazylii sprytnym strzałem pokonał golkipera Borussii Dortmund.

Vinicius Junior w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów imponuje niezwykłą skutecznością. Brazylijski skrzydłowy rozegrał 10 spotkań. W tym czasie zdołał sześciokrotnie wpisać się na listę strzelców, a także zaliczyć pięć asyst. 23-latek zatem słusznie jest wymieniany w ścisłym gronie kandydatów do wygrania Złotej Piłki.

Sprawdź także: Real wychodzi na prowadzenie! Niespodziewany strzelec gola [WIDEO]