Terzić pogodzony z porażką. Wskazał, czego zabrakło Borussii

Borussia Dortmund przegrała w finale Ligi Mistrzów z Realem Madryt (0:2). Edin Terzić po spotkaniu przyznał, że jego drużynie zabrakło skuteczności. Szkoleniowiec BVB dodał również, że tego dnia zrozumiał, dlaczego "Królewscy" tyle razy wygrali to prestiżowe trofeum.

Edin Terzić
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Edin Terzić

Edin Terzić: Mieliśmy poczucie, że mamy mecz w swoich rękach

W sobotni wieczór poznaliśmy triumfatora w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Spotkanie na Wembley ułożyło się po myśli Realu Madryt, który pokonał Borussię Dortmund 2:0. Gole dla zespołu prowadzonego przez Carlo Ancelottiego tego dnia strzelali Dani Carvajal oraz Vinicius Junior. Niemiecki zespół może pluć sobie w brodę, bowiem w pierwszej odsłonie mieli swoje okazje strzeleckie.

W pomeczowej rozmowie Edin Terzić właśnie nawiązał do pierwszej połowy. Szkoleniowiec Borussii Dortmund miał wrażenie, że wtedy jego podopieczni mają mecz w swoich rękach. Niemiec jednak podkreślił, że jego drużynie zabrakło skuteczności.

W pierwszej połowie mieliśmy poczucie, że mamy mecz w swoich rękach. Jedyna różnica polega na tym, że brakowało nam instynktu zabójcy. Dziś zrozumieliśmy, dlaczego Real Madryt wygrał 15 edycji Ligi Mistrzów Piłkarze Realu Madryt pozostali głodni i zmotywowani, mimo że wygrali już wiele. Gratulacje dla nich – powiedział Edin Terzić, cytowany przez serwis „sportmediaset”.

Wiele się mówiło w trakcie sezonu, że Borussia Dortmund zmieni trenera. Jednak wydaje się bardzo wątpliwe, aby na Signal Iduna Park zaszła zmiana po tak dobrym sezonie w europejskich pucharach.

Sprawdź także: Wzruszony Bellingham po triumfie w Lidze Mistrzów. “To pokazuje, że warto”