Borussia Dortmund – Real Madryt. Królewscy z kolejnym tytuł. Relacja na żywo.

Real Madryt pokonał 2:0 Borussię Dortmund w sobotnim finale Ligi Mistrzów na londyńskim Wembley. Królewscy rywalizacją na swoją korzyść rozstrzygnęli w drugiej połowie. Dziękujemy za uczestniczenie w relacji.

Borussia Dortmund - Real Madryt
PA Images/Alamy Na zdjęciu: Borussia Dortmund - Real Madryt

Finał Ligi Mistrzów na żywo

Na londyńskim Wembley w sobotę odbył się finał Ligi Mistrzów, w którym zmierzyły się zespoły Borussii Dortmund i Realu Madryt Stawką tego spotkania było zdobycie Pucharu Europy – najważniejsze trofeum w europejskich rozgrywkach klubowych. W goal.pl mogłeś śledzić przebieg tego spotkani w naszej relacji “na żywo”.

Witamy w relacji goal.pl z finału Ligi Mistrzów pomiędzy zespołami Borussii Dortmund i Realu Madryt.

Pixsell / Alamy

Tegoroczny finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt i Borussią Dortmund zostanie rozegrany na słynnym Wembley w Londynie. Stadion położony jest w północno-zachodniej części miasta, a jego pojemność wynosi 90 tysięcy miejsc. To czyni go drugim największym w Europie po Camp Nou w Barcelonie.

Mecz Borussia – Real dostępny na kilku kanałach telewizyjnych oraz online

Wszyscy kibice Realu Madryt i Borussii Dortmund, a także pasjonaci futbolu będą mogli obejrzeć tegoroczny finał Ligi Mistrzów na kilku kanałach. Spotkanie będzie transmitowane na antenie Polsatu, Polsatu Sport oraz Polsatu Sport Premium 1. Mecz możesz obejrzeć również online w Polsat Box Go po uprzednim wykupieniu abonamentu. Decydujące starcie skomentują Bożydar Iwanow oraz Maciej Stolarczyk.

Słoweniec Slavko Vincic arbitrem głównym finału Ligi Mistrzów

Mikołaj Barbanell / Alamy

Slavko Vincic ze Słowenii został wybrany przez UEFA na arbitra głównego sobotniego finału Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund i Realem Madryt. Dla 44-latka będzie to drugi finał europejskich pucharów w karierze. W 2022 roku prowadził decydujące starcie w Lidze Europy z udziałem Eintrachtu Frankfurt i Rangers FC. Vincic w tym sezonie sędziował już w siedmiu meczach Ligi Mistrzów, w tym w starciu Borussii Dortmund z Atletico Madryt w ćwierćfinale.

Borussia vs Real: droga do finału na Wembley

Borussia Dortmund znalazła się w tak zwanej grupie śmierci wraz z PSG, Milanem i Newcastle United, ale mimo to BVB wygrała rywalizację z 11 punktami na koncie. W 1/8 finału Niemcy trafili na PSV Eindhoven, a dwumecz zakończyli zwycięstwem 3:1. Później Borussia mierzyła się z Atletico Madryt, a pierwszy mecz ćwierćfinałowy przegrała 1:2. Podopieczni Terzicia losy dwumeczu odwrócili w rewanżu wygrywając na Signal Iduna Park 4:2. W półfinale BVB ponownie musiała rywalizować z PSG. Oba pojedynki były bardzo zacięte i oba zakończyły się skromnymi wygranymi Borussii 1:0.

Real Madryt z kolei jak burza przebrnął fazę grupową. Królewscy zakończyli jesienne zmagania z sześcioma wygranymi na koncie i kompletem punktów w rywalizacjach z Napoli, Bragą i Unionem Berlin. Następnie Królewscy trafili na drużynę RB Lipsk w 1/8 finału, a dwumecz zakończył się wygraną 2:1. Schody dla drużyny Los Blancos zaczęły się od ćwierćfinału, gdy mierzyli się z Manchesterem City. Spotkania zakończyły się remisami 3:3 w Madrycie i 1:1 w Manchesterze. Zespół Ancelottiego awansował do półfinału dopiero po rzutach karnych, gdzie los splótł go z Bayernem. Po remisie 2:2 w Monachium, Real wygrał przed własną publicznością 2:1.

“To co łączy obecną Borussię z tą sprzed jedenastu lat, to pewne poczucie magii”

Przed sobotnim finałem Ligi Mistrzów serdecznie zachęcamy do przeczytania tekstu Michała Zachodnego w naszym serwisie, który pisze między innymi o tym, gdzie BVB powinna szukać swoich szans w starciu z Realem Madryt. Niemcy faworytami nie są, ale to nie znaczny, że stoją na straconej pozycji.

Borussia – Real: spotkania bezpośrednie (H2H)

Borussia Dortmund ostatni raz mierzyła się z Realem Madryt w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2017/18, a oba pojedynki zakończyły się wygranymi Królewskich: 3:1 i 3:2. BVB na zwycięstwo w bezpośrednich rywalizacjach czeka już od czterech spotkań. Ostatni raz Niemcy pokonali Królewskich (2:0) w 2014 roku w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Champions League, ale dwumecz i tak zakończył się na korzyść Los Blancos. Natomiast bilans 10 starć rozegrany od 2012 roku to 4 zwycięstwa Realu, 3 remisy i trzy zwycięstwa Borussi.

Real Madryt przypomina historię sukcesów w Lidze Mistrzów

Real Madryt w mediach społecznościowych przypomniał historię swoich sukcesów w Lidze Mistrzów. Królewscy stworzyli wspaniały film upamiętniający poprzednie czternaście triumfów wierząc, że sobotni finał na Wembley pozwoli im sięgnąć po to trofeum po raz piętnasty.

Borussia gotowa na finał. Nie przeszkadza długa przerwa

Warto zauważyć, że ostatni mecz Borussii Dortmund odbył się dwa tygodnie temu (18 maja), co wzbudziło pewne obawy, że przerwa może wpłynąć na formę. W tym czasie Real Madryt rozegrał dwa pojedynki z Villarreal (19 maja) oraz z Realem Betis (25 maja). Ale Julian Brandt jest pewny, że ten okres braku regularnej gry nie wpłynie negatywnie na BVB. Uważa, że wykorzystali ten czas mądrze, aby przygotować się i zachować gotowość na ten ważny mecz.

– Ostatni mecz był dwa tygodnie temu, ale nie powiedziałbym, że to poważny problem. Zawsze mówimy o napięty terminarzu, tempie. Chaos może być jeszcze gorszy. Dla mnie to nie robi różnicy. Dobrze trenowaliśmy i odpoczęliśmy. Jesteśmy gotowi – powiedział.

Arda Guler – “dzieciak” finału

Hiszpańskie media zwracają uwagę na Ardę Gulera. Truek, jeśli pojawi się na murawie na Wembley, stanie się drugim najmłodszym zawodnikiem, który zagrał w finale Pucharu Europy/Ligi Mistrzów w Realu Madryt mając 19 lat i 96 dni, po Ikerze Casillasie w 2000 roku, który wtedy miał 19 lat i cztery dni.

Ponadto, tylko jeden zawodnik w historii Ligi Mistrzów strzelił gola w finale w młodszym wieku niż Arda Guler (gdyby oczywiście Turek trafił do siatki w starciu z BVB). Był to Patrick Kluivert w 1995 roku w meczu Ajaksu z Milanem – 18 lat i 327 dni.

Arda Guler może dziś liczyć również na wsparcie swojego byłego klubu – Fenerbahce, w którym się wychował.

Cristiano Ronaldo – najlepszy strzelec w historii finałów Ligi Mistrzów

Najlepszym strzelcem w historii finałów Ligi Mistrzów jest Cristiano Ronaldo, który na swoim koncie ma cztery gole. Portugalczyk po raz pierwszy bramkę zdobył w barwach Manchesteru United w meczu z Chelsea w 2008 roku. Następnie trzykrotnie trafiał już jako zawodnik Realu Madryt: raz w 2014 roku przeciwko Atletico Madryt oraz dwukrotnie w rywalizacji z Juventusem w 2017 roku. Za każdym razem drużyna Ronaldo sięgała po puchar.

Spora grupa kibiców Realu nie dotrze do Londynu

Jak donosi “AS”, dzisiejszej nocy aż 270 kibiców Realu Madryt utknęło na lotnisku i nie mogło polecieć do Londynu, ponieważ ich lot został odwołany z powodu awarii, a linia lotnicza nie zaproponowała żadnego innego rozwiązania. Podróż została zorganizowana przez biuro podróży, a każdy kibic za wyjazd zapłacił 1095 euro.

Gdy Real Madryt dowiedział się o fanach, którzy nie mogli udać się do Londynu, robił wszystko, co w jego mocy, aby spróbować zorganizować im inne loty, chociaż overbooking nie dawał dużych możliwości. Mimo że incydent nie jest odpowiedzialnością Realu Madryt, klub zamierza zrekompensować kibicom fakt, że ostatecznie nie będą mogli na żywo obejrzeć meczu finałowego.

Fani Królewskich już zaczynają zabawę. Strefa kibica zapełnia się

Strefa kibica Realu Madryt w Londynie zaczyna zapełniać się już na wiele godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Tysiące fanów Królewskich przejdzie dziś przez nią, zanim udadzą się na stadion. Już słychać śpiewy wśród kibiców Realu, którzy mają nadzieję zakończyć dzień z kolejnym tytułem Ligi Mistrzów.

Znakomity sezon Bayeru czy sukces BVB w Lidze Mistrzów?

Zwycięstwo w Lidze Mistrzów byłoby jeszcze większą sensacją niż super rok Bayeru Leverkusen, ponieważ Real Madryt nigdy nie przegrał finału Ligi Mistrzów, uważa niemiecki “BILD”. Dortmund wygrał „grupę śmierci” z Paris Saint-Germain, Milanem i Newcastle, ale mimo to jest daleki od bycia faworytem w starciu z Królewskimi.

Zwycięstwo BVB byłoby największą finałową sensacją od 1997 roku. Wtedy to znakomity Juventus przegrał właśnie z Borussią Dortmund (1:3), czytamy w niemieckich mediach.

Real Madryt pokazał koszulki, w jakich zagra w finale

“Wyjątkowa koszulka na wyjątkowy dzień!” – piszą Królewscy w mediach społecznościowych prezentując trykot, w jakim wystąpią podczas sobotniego finału na Wembley.

Borussia przypomina ostatni triumf w Lidze Mistrzów. Na puchar czeka 27 lat

Borussia Dortmund na zwycięstwo w Lidze Mistrzów czeka od 1997 roku, gdy w decydującym starciu pokonała Juventus 3:1. Od tego momentu BVB tylko raz zagrała w finale w 2013 roku. Zespół z Dortmundu musiał jednak uznać wtedy wyższość Bayernu Monachium, który wygrał 2:1.

Oficjalna kolacja przed finałem Ligi Mistrzów

Florentino Perez i Hans Joachim Watzke przewodzili delegacjom obu klubów na oficjalnej kolacji przed finałem Ligi Mistrzów, która odbyła się wczoraj w Londynie. Aleksander Ceferin, prezes UEFA, również uczestniczył w wydarzeniu, podczas którego miała miejsce wymiana upominków między przedstawicielami władz.

Vinicius walczy o niesamowity rekord. Może przebić Messiego

Sipa US / Alamy

Vinicius Junior zagra dziś wieczorem w swoim drugim finale Ligi Mistrzów. Był już w podstawowym składzie przeciwko Liverpoolowi w 2022 roku, zdobywając bramkę, która dała Realowi Madryt triumf w rozgrywkach. Mając 23 lata i 324 dni, Vinicius Junior, w przypadku strzelenia gola, stałby się najmłodszym zawodnikiem w historii Champions League, który zdobył bramkę w dwóch finałach Ligi Mistrzów, bijąc rekord Lionela Messiego (23 lata i 338 dni w 2011 roku).

Bale wytypował wynik finału Ligi Mistrzów

Gareth Bale, były piłkarz Realu Madryt, nie ma wątpliwości, który zespół odniesienie sukces w sobotnim finale Ligi Mistrzów. Walijczyk nie daje żadnych szans Borussii Dortmund typując wynik 3:0 dla Los Blancos.

Ancelotti vs Terzic, czyli maestro vs nowicjusz

Jedną z kluczowych postaci obecnego Realu Madryt jest niewątpliwie Carlo Ancelotti. Włoski trener może dziś wieczorem wygrać swoją trzecią Ligę Mistrzów z Królewskimi i jest już trenerem z największą liczbą finałów w historii rozgrywek (sześć, wliczając ten z 2024 roku) oraz największą liczbą zdobytych tytułów (cztery: 2003 i 2007 – Milan, 2014 i 2022 – Real Madryt). Po drugiej stronie mamy Edina Terzica, debiutanta na tym etapie rozgrywek.

Jude Bellingham podekscytowany finałem

Pomocnik został wybrany najlepszym zawodnikiem roku La Ligi po strzeleniu 19 goli w debiutanckim sezonie. Transfer Bellinghama do Królewskich okazał się strzałem w dziesiątkę. – Do dnia finału będziemy cieszyć się chwilą. Potem pojawia się zmartwienie. Strach i zimny pot pojawiają się w sobotnie popołudnie, to normalne – zdarza reprezentant Anglii.

Jadon Sancho o spełnieniu marzeń

24-letni Anglik mówi przed meczem, że finał Ligi Mistrzów jest spełnieniem marzeń. Gra przeciwko Realowi Madryt sprawia, że ​​ten mecz jest jeszcze lepszy – dodał.

Mam dobrych przyjaciół w Madrycie, jak Jude’a Bellinghama i Vinny’ego. Rozmawialiśmy po meczu z Bayernem i powiedziałem im, że zobaczymy się w finale. Będzie dużo emocji – przekonuje.

Jurgen Klopp na trybunach

Jak podaje “EuroFoot”, Borussia Dortmund zaprosiła Kloppa do obejrzenia dzisiejszego finału prosto z trybun londyńskiego Wembley. Były już menedżer Liverpoolu poprowadził niemiecką drużynę do ostatniego finału Ligi Mistrzów, który odbył się w stolicy Anglii w 2013 roku.

Legendy futbolu przewidują wynik

Luis Figo dla stacji “TNT Sport” przewiduje przekonujące zwycięstwo 3:1 dla swojego dawnego zespołu. Z kolei Kaka, były brazylijski pomocnik Realu, stawia na bardziej zachowawczy wynik. Według niego, mecz zakończy się wynikiem 1:0 dla Królewskich.

Stadion Wembley gotowy

Jedna z najbardziej ikonicznych aren piłkarskich na świecie jest już w pełni przygotowana do przyjęcia finalistów tegorocznej Ligi Mistrzów. Wszystko jest na swoim miejscu, aby zapewnić niezapomniane widowisko. Wembley lśni blaskiem. Murawa została starannie przygotowana, żeby zapewnić najlepsze możliwe warunki gry dla piłkarzy Borussii Dortmund oraz Realu Madryt.

Ostatni finał Ligi Mistrzów

W zeszłym sezonie Manchester City ograł Inter (1:0) po trafieniu Rodriego. Kto w tym roku zostanie bohaterem najważniejszego meczu?

Wyjątkowy mecz Toniego Kroosa

Niemiecki zawodnik ogłosił, że zakończy karierę. Dzisiaj rozegra ostatni mecz i chce się pożegnać z kibicami Królewskich zdobyciem trofeum. 34-latek przy okazji meczu przygotował specjalny model butów.

Kadra Realu Madryt

Carlo Ancelotti powołał do kadry wszystkich piłkarzy z pierwszego składu, nawet kontuzjowanego Davida Alabę. Pod znakiem zapytania stanęła też dyspozycja Andrija Łunina, który się rozchorował.

Borussia Dortmund bez dwóch kontuzjowanych graczy

Edin Terzić z pewnością nie skorzysta z Ramy’ego Bensebainiego oraz Juliena Duranville’a, którzy zmagają się z urazami od dłuższego czasu. W kadrze meczowej znalazł się również polski akcent, czyli Marcel Lotka, który będzie pełnić rolę trzeciego bramkarza.

Kto ma większe szanse w finale?

Statystycy Opty przygotowali procentowane szanse obu drużyn. Borussia Dortmund ma 21,4% szans na wygraną na Wembley, natomiast Real Madryt już aż 55,6%. Z kolei remis to 23%.

Kosmiczne ceny biletów dniu meczowym

Według katalońskiego “Sportu”, kibice, którzy w ostatniej chwili zdecydują się zasiąść na trybunach Wembley muszą zapłacić co najmniej cztery tysiące funtów za bilet. Za najdroższą wejściówkę należy zapłacić bagatela 50 tysięcy euro.

Fani mistrzów Hiszpanii opanowali Londyn

Strefa kibica Realu Madryt w Londynie szybko się zapełnia. Stolica Anglii zamienia się w prawdziwe centrum piłkarskich emocji.

Nowy sponsor Borussii Dortmund

Jak donosi “The Athletic”, niemiecki klub podpisał trzyletnią umowę sponsorską z producentem broni Rheinmetall. Zauważano, że to pierwszy raz, kiedy klub Bundesligi zawarł umowę sponsorską z niemiecką firmą zbrojeniową.

Zinedine Zidane wręczy trofeum

Francuski szkoleniowiec został wybrany do wręczenia trofeum Ligi Mistrzów. Zidane poprowadził Królewskich do trzech z rzędu zwycięstw w Lidze Mistrzów (2016, 2017, 2018). Polecamy przeczytać informację w naszym portalu.

Carlo Ancelotti w drodze po dziewiąty tytuł

Włoch trzy lata temu po raz drugi dołączył do Realu Madryt. Od czasu powrotu zdobył osiem trofeów.

Kibice zmierzają na stadion

Ronaldinho w wyjątkowym Rolls Roycem

Legendarny brazylijski piłkarz przyciągnął uwagę wszystkich, gdyż wybrał się na finał różowym Rolls Roycem.

Skład Realu Madryt!

Real: Courtois- Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy – Camavinga, Kroos, Valverde, Bellingham – Vinicius Jr, Rodrygo

Fani Borussii Dortmund w doskonałych humorach

Atmosfera wśród niemieckich kibiców jest na najwyższym poziomie. Nie tracą optymizmu i radości z nadchodzącego wydarzenia.

Jose Mourinho w Londynie

“The Special One” pojawił się na Wembley, a w przyszłym sezonie ma poprowadzić Fenerbahce.

Vinicius Junior nie ma sobie równych

Jak zauważa OptaJose, żaden z piłkarzy urodzonych po 1 stycznia 2000 roku nie rozegrał więcej meczów w Lidze Mistrzów niż Vinicius, który ma na swoim koncie 56 spotkań.

Vinicius i Courtoisa chcą znów poprowadzić Real do triumfu

W 2022 roku Real Madryt pokonał Liverpool (1:0) w finale Ligi Mistrzów, a jedynego gola strzelił Vinicius i Brazylijczyk chciałby z pewnością powtórzyć scenariusz. Nie byłoby sukcesu przed dwoma laty bez świetnych Thibaut Courtoisa.

Kłopoty Viniciusa przed finałem

Jak przekazał portal “Relevo”, że Vinicius Junior w czwartek i piątek mierzył się z poważną gorączką. Na całe szczęście Brazylijczyk poczuł się w sobotni poranek lepiej i wyjdzie w pierwszym składzie przeciwko Borussii.

Poznaliśmy wyjściową jedenastkę Borussii Dortmund!

Rozpoczęła się rozgrzewka na Wembley

Na miejscu również były prezes PZPN

Wyjątkowy gość już czeka na początek meczu

Jurgen Klopp przybył na Wembley na specjalne zaproszenie Borussii.

Slavko Vincić zagwizdał po raz pierwszy

5′ – Groźne dośrodkowanie Sabitzera

Marcel Sabitzer posłał groźne dośrodkowanie w pole karne. Jednak defensywa Realu dobrze reaguje.

12′ – Próba z dystansu Valverde

Federico Valverde próbował zaskoczyć Gregora Kobela, ale jego strzał był daleki od celu.

21′ – Bardzo groźna sytuacja Borussii

Przed świetną okazją do zdobycia bramki stanął Karim Adeyemi. Niemiec został jednak zablokowany przez defensora “Królewskich”.

23′ – Powinno być już 1:0!

Nicklas Fullkrug znalazł się oko w oko z golkiperem rywali. Strzał niemieckiego napastnika jednak wylądował na słupku.

15′ – Vinicius z prawego kąta

Strzał lewą nogą Viniciusa Juniora nie zagroził Gregorowi Kobelowi. Futbolówka poleciała daleko nad bramką

28′ – Kolejna świetna akcja BVB!

Karim Adeyemi znów miał dobrą okazję do strzelenia gola. Strzał Niemca został jednak zatrzymany przez Thibaulta Courtoisa. Nicklas Fullkrug nie zdołał dobrze się złożyć do dobitki.

33′ – Groźna akcja BVB prawą flanką

Julian Ryerson znalazł się niepilnowany w polu karnym. Norweg jednak przegrał pojedynek z Ferlandem Mendym, który finalnie został sfaulowany.

35′ – Vinicius fauluje Kobela

Bardzo agresywnie poszedł na piłkę Vinicius Junior. Brazylijczyk jednak był spóźniony i sfaulował Gregora Kobela, który zwijał się z bólu. SKrzydłowy Realu ukarany żółtą kartką.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić

41′ – Courtois ratuje Real!

Marcel Sabitzer oddał niezwykle groźny strzał z dystansu. Znakomitą interwencją jednak popisał się Thibault Courtois.

44′ – Znakomita interwencja Hummelsa w defensywie!

Vinicius znalazł się osamotniony na skrzydłe. Jednak szybko do niego doskoczył Mats Hummels, który wślizgiem jeszcze nabił Brazylijczyka.

Koniec pierwszej odsłony!

Arbiter Slavko Vincić zagwizdał koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy bezbramkowy remis.

Tylko jeden piłkarz strzelił gola w pierwszej połowie finału Ligi Mistrzów w ciągu pięciu ostatnich sezonów

Druga połowa rozpoczęta

Wznawiamy grę w drugiej połowie!

60′ – Pierwszy kwadrans dla Realu

Pierwszy kwadrans drugiej połowy należał do Realu, ale Borussia również stara się odgryzać.

69′ – Real Madryt się rozkręca. Zmarnowana dobra okazja

Piłka o centymetry minęła bramkę Borussii po zagraniu z lewego skrzydła i trąceniu jej przez Bellinghama. Zespół z Dortmundu ma coraz większe kłopoty.

72′ – Reus melduje się na boisku

Szkoleniowiec Borussii zdecydował się na zmianę. Na boisku w miejsce Adeyemiego pojawił się Marco Reus.

GOOOL DLA REALU!

Królewscy prowadzą od 74. minuty. Do bramki strzeżonej przez Kobela trafił Dani Carvajal, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

78′ – Powinno być 2:0!

Przed kolejną szansą w tym meczu stanął Bellingham, ale dobrą interwencją po jego strzale popisał się Kobel.

79′ – Kroos celnie z rzutu wolnego

Mats Hummels sfaulował przed polem karnym jednego z zawodników Realu i został ukarany żółtą kartkę. Na bramkę ze stałego fragmentu uderzał Kroos, ale kolejny raz skutecznie interweniował bramkarz Borussii.

80′ – Kolejna parada Kobela

Bramkarz Borussii broni teraz jak w transie. Tym razem przeniósł nad poprzeczkę piłkę po strzale Camavingi z dystansu.

2:0 DLA REALU!

Piłkę z lewej strony pola karnego otrzymał Vinicius Junior i mając przed sobą tylko Kobela spokojnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Wcześniej fatalny błąd popełnił Vinicius Junior.

86′ – Legenda za legendę

Boisko opuścił kończący po Euro 2024 piłkarską karierę Toni Kroos. Jego miejsce na murawie zajął Luka Modrić.

88′ – Piłka w bramce Realu!

Piłka trafiła do bramki Realu po strzale Fullkruga, ale gol nie został uznany. Napastnik Borussii był na spalonym.

Koniec meczu. REAL MADRYT TRIUMFUJE W LIDZE MISTRZÓW

Real Madryt wywiązał się z roli faworyta i w finałowym meczu wygrał z Borussią Dortmund 2:0.

Real Madryt po raz 15. z Pucharem Europy

Czterech rekordzistów

Toni Kroos, Dani Carvajal, Luka Modrić i Nacho to jedyny piłkarze w historii, którzy sześć razy wygrali Ligę Mistrzów

Ancelotti po raz piąty

Carlo Ancelotti po raz piąty w swojej karierze sięgnął po Puchar Europy. Trzykrotnie w rozgrywkach Ligi Mistrzów triumfował z Realem Madryt, natomiast dwa razy z Milanem

Dziękujemy!

Dziękujemy za śledzenie relacji z finału Ligi Mistrzów w goal.pl. Zapraszamy na kolejne relacje.