Arsenal wygrał hit w młodzieżowej LM. Polak z asystą

Arsenal zmierzył się z Paris Saint-Germain w hitowym spotkaniu młodzieżowej LM. Kanonierzy wygrali 1:0, a asystę przy jedynej bramce zaliczył polski pomocnik.

Michał Rosiak
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Michał Rosiak

Arsenal wygrywa z PSG. Polak z dużym udziałem w zwycięstwie

Faza ligowa młodzieżowej Ligi Mistrzów rozpoczęła się dla Arsenalu od wysokiej porażki. W pierwszej kolejce Kanonierzy zmierzyli się z Atalantą na wyjeździe i przegrali aż 1:4. Już w następnej serii gier londyńczyków czekało starcie z rywalem z najwyższej półki. The Gunners podejmowali Paris Saint-Germain.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 19. minucie. Do siatki ekipy z Paryża trafił Andre Annous, który kilka dni wcześniej popisał się hat-trickiem w pojedynku z Brightonem w ramach rozgrywek do lat 18. Asystą przy trafieniu Anglika popisał się Michał Rosiak. Polski pomocnik wyszedł w podstawowym składzie, a w doliczonym czasie gry obejrzał żółtą kartkę.

W rywalizacji z Atalantą Rosiak także zaliczył pełne 90 minut. Po dwóch kolejkach fazy ligowej młodzieżowej LM Arsenal ma na koncie trzy punkty i na razie zajmuje 21. miejsce, które gwarantuje awans do kolejnego etapu zmagań.