Arsenal wygrywa hit w LM. Błędy Donnarummy [WIDEO]

Arsenal zmierzył się z Paris Saint-Germain w hitowym spotkaniu 2. kolejki fazy ligowej rozgrywek Ligi Mistrzów.

Arsenal - Paris Saint-Germain
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Arsenal - Paris Saint-Germain

Arsenal nie dał szans PSG

Faworytem rywalizacji na The Emirates był Arsenal. Paris Saint-Germain przyjechało do Londynu między innymi bez Ousmane’a Dembele, który nie znalazł się w kadrze na ten mecz ze względów dyscyplinarnych. Luis Enrique postanowił nie korzystać z usług zawodnika, który w czterech ostatnich meczach strzelił trzy gole i zanotował asystę.

Kanonierzy otworzyli wynik w 20. minucie. Leandro Trossard zwiódł obrońcę i dorzucił w pole karne, a Kai Havertz uprzedził Gianlugiego Donnarummę i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Już 15 minut później gospodarze mieli na koncie dwa trafienia. Bukayo Saka dośrodkował z rzutu wolnego – żaden z piłkarzy nie przeciął zagrania Anglika i piłka wylądowała w bramce zdezorientowanego Donnarummy.

Po zmianie stron na murawie pojawił się Jakub Kiwior, który zmienił Jurriena Timbera. Z kolei w 64. minucie swoją szansę otrzymał Mikel Merino. Hiszpan zastąpił Thomasa Parteya i zadebiutował w koszulce Arsenalu. W letnim okienku pomocnik zamienił Real Sociedad na The Gunners, ale kontuzja uniemożliwiła mu występ tuż po transferze.

Podopieczni Mikela Artety utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka i pokonali PSG 2:0, powiększając swój dorobek w LM do czterech punktów.

Arsenal – Paris Saint-Germain 2:0 (2:0)