Śląsk szybko odrobił straty z Rygi. Gol w 6. minucie [WIDEO]

Śląsk Wrocław bardzo szybko odrobił stratę z pierwszego meczu z FC Ryga w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Wrocławianie wynik dwumeczu wyrównali już w 6. minucie.

Matias Nahuel
PressFocus Na zdjęciu: Matias Nahuel

Śląsk Wrocław walczy o awans do III rundy el. Ligi Konferencji

Śląsk Wrocław dzięki zajęciu drugiego miejsca w sezonie 2023/24 PKO Ekstraklasy ma możliwość gry w eliminacjach Ligi Konferencji. W II rundzie wrocławianie trafili na łotewski klub FC Ryga.

Pierwsze spotkanie rozgrywane na Łotwie było bardzo słabe w wykonaniu podopiecznych Jacka Magiery. Śląsk dał się całkowicie zdominować w pierwszej odsłonie spotkania i nie zaprezentował nic ciekawego w ofensywie. Druga połówka była już nieco lepsza, ale na przestrzeni całego widowiska to zespół z Rygi był zdecydowanie lepszy. Gospodarze nawet, gdy się bronili, to w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia i wygrali 1:0.

Jednak rewanżowe starcie na Tarczyński Arena rozpoczęło się od mocnego uderzenia wrocławian. Śląsk już w 6. minucie wyrównał wynik dwumeczu. Obrońca gości popełnił ostry faul w polu karnym. Arbiter nie miał żadnych wątpliwości i wskazał na “jedenasty” metr. Rzut karny na gola pewnie zamienił Matias Nahuel.

Mimo mocnego uderzenia Śląska Wrocław w pierwszych minutach, czwartkowe spotkanie rozgrywane na Tarczyński Arena było bardzo wyrównane. Goście nie przejęli się straconym golem i konsekwentnie realizowali swój pomysł na grę.

Śląsk w przypadku awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji zmierzy się z Sankt Gallen. Szwajcarzy na tym etapie rozgrywek wyeliminowali Toboł Kustanaj z Kazachstanu wygrywając w dwumeczu 5:1.