Przekonujące zwycięstwo Legii Warszawa. Goncalo Feio podsumował spotkanie

Legia Warszawa wygrała 6:0 z Caernarfon Town w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji. - Chcemy się rozwijać, a najlepiej rozwijać się, wygrywając - przyznał Goncalo Feio.

Goncalo Feio
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Goncalo Feio

Goncalo Feio: Chcemy się rozwijać, a najlepiej rozwijać się, wygrywając

Legia Warszawa w czwartek wieczorem podejmowała na Łazienkowskiej Caernarfon Town w spotkaniu 2. rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Wojskowi wywiązali się z roli faworyta i wygrali aż 6:0. Na listę strzelców wpisali się Marc Gual (autor hat-tricka), Stephen McMullan (gol samobójczy), Blaz Kramer oraz Claude Goncalves. W tej sytuacji rewanż dla stołecznego klubu jest formalnością.

W pomeczowej konferencji prasowej oczywiście wziął udział szkoleniowiec Legii Warszawa, czyli Goncalo Feio. 34-letni Portugalczyk ocenił wczorajsze zawody – opiekun trzeciego zespołu poprzedniego sezonu Ekstraklasy nie był do końca zadowolony z pierwszej połowy czwartkowego spotkania, ale za to druga odsłona gry w wykonaniu jego podopiecznych już mu się bardzo podobała.

Chciałbym pogratulować swoim piłkarzom, bo to oni wygrywają mecze. Zrobiliśmy sporą zaliczkę, którą musimy potwierdzić w drugim meczu. Cieszę się, że to prawdopodobnie ostatni mecz przy pustych trybunach, bo kibice są nam potrzebni, a futbol jest dla ludzi. Gramy dla naszej społeczności – powiedział Goncalo Feio, cytowany przez oficjalną stronę internetową Legii Warszawa.

Wiedzieliśmy, że jesteśmy zdecydowanym faworytem. Przeciwnik zmienił strukturę specjalnie na ten mecz. W pierwszej połowie nie byliśmy w stanie dobrze identyfikować przestrzeni za linią obrony, którą zdecydowanie lepiej powinniśmy wykorzystać. Cieszy mnie to, że otworzyliśmy wynik stałym fragmentem – dodał.

Po przerwie drużyna grała lepiej i z każdą kolejną bramką nasza wyższość nad rywalem była coraz bardziej akcentowana. Z małych zwycięstw – oprócz wyniku 6:0 – mamy debiuty kolejnych zawodników, pierwszy hat-trick piłkarza Legii w europejskich pucharach od dawna i bramki z różnych faz gry. Kolejne zwycięstwo, kolejne czyste konto. Chcemy się rozwijać, a najlepiej się rozwijać, wygrywając – stwierdził trener Wojskowych.