Liga Konferencji: Roma z nieudaną zemstą, grad goli w Londynie

Son Heung-min

Wyniki 4. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. W dwóch najciekawszych czwartkowych meczach w ramach nowo powstałych rozgrywek piłkarze AS Roma nie zrewanżowali się Bodo/Glimt za klęskę sprzed dwóch tygodni, remisując na Stadio Olimpico z liderem ligi norweskiej 2:2. Tymczasem Tottenham Hostpur pokonał 3:2 Vitesse Arnhem. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Liga Konferencji: udany debiut Conte, Roma nie zmazała plamy

AS Roma miała zamiar w boju z Bodo/Glimt zmazać plamę za porażkę 1:6. Niestety w czwartkowy wieczór Norwegowie też zawiesili wysoko poprzeczkę Wilkom. Już do przerwy lider ligi norweskiej prowadził 1:0. Po zmianie stron rzymianie zdołali zdobyć szybko bramkę na 1:1. Niemniej ostatecznie i tak rywal po raz drugi objął prowadzenie. Aczkolwiek w samej końcówce Roma doprowadziła do wyrównania i bój na Stadio Olimpico zakończył się rezultatem 2:2. W szeregach Giallorossich od 88 minuty na boisku pojawiła się Nicola Zalewski.

Ciekawie starcie odbyło się w Londynie, gdzie Tottenham Hotspur podejmował Vitesse Arnhem. W pierwszym boju między obiema ekipami przedstawiciel Eredivisie wygrał 1:0. W czwartkowy wieczór ekipa Antonio Conte już po 28 minutach prowadziła 3:0. Później w szeregi The Spurs wkradło się rozluźnienie i goście zdobyli dwie bramki. To jednak było wszystko, na co było stać ekipę z Holandii, co skutkowało tym, że były trener Interu Mediolan w debiucie sięgnął po pełną pulę.