West Ham osłabiony przed meczem z Lyonem

Kurt Zouma
PressFocus Na zdjęciu: Kurt Zouma

Kurt Zouma skręcił kostkę w przegranym meczu z Brentofrd. Menedżer Młotów David Moyes przyznał, że sytuacja jest poważna, ale stan zdrowia obrońcy będzie monitorowany. Występ Francuza w meczu Ligi Europy z Olympique Lyon stanął pod znakiem zapytania.

• Zouma nie dokończył niedzielnego meczu przeciwko Brentford
  • Obrońca opuścił w pierwszej połowie plac gry z powodu kontuzji kostki
  • Brak Francuza w meczu z Lyonem w Lidze Europy będzie sporym osłabieniem dla West Hamu

Zouma nie dokończył meczu z Brentford z powodu kontuzji kostki

Obrońca kontuzji nabawił się w pierwszej części meczu przeciwko Brentofrd. Zouma musiał opuścić plac gry w 29. minucie spotkania, a w jego miejscu na murawie pojawił się Diop. Młoty przegrały ten pojedynek 0:2, a po końcowym gwizdku Moyes określił stan zdrowia swojego obrońcy jako “poważny”. – Kurt skręcił kostkę. Nie wiemy, jak groźny jest to uraz, ale sytuacja wygląda poważnie – przyznał menedżer.

– Kurt przejdzie szczegółowe badania i dopiero wtedy będzie można ocenić jego stan zdrowia oraz czas powrotu do gry. Jednak konieczność zmiany nie jest dobrym prognostykiem. Miejmy nadzieję, że nie będzie aż tak źle – dodał.

Moyes na nadzieję, że Zouma zdąży wrócić do gry na czwartkowy mecz z Lyonem w Lidze Europy. Jednak obecnie jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania. Ewentualny brak Francuza będzie sporym osłabieniem dla drużyny West Hamu. Inny środkowy obrońca Młotów Craig Dawson w czasie meczu z Brentford otrzymał silny cios w twarz, ale zdołał rozegrać pełne 90 minut i jego występ przeciwko francuskiej drużynie nie jest zagrożony.

Pierwszy ćwierćfinał Ligi Europy pomiędzy West Hamem a Lyonem zakończył się remisem 1:1. Młoty mimo gry w “dziesiątkę” po czerwonej kartce Cresswella zdołały wyjść na prowadzenie dzięki bramce Bowena. Do wyrównania doprowadził Ndombele i sprawa awansu do półfinału pozostaje otwarta. Rewanż został zaplanowany na czwartek 14 kwietnia. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 21:00.