Wisła Kraków nie pękła przed rywalem, sprawa awansu do III rundy otwarta [WIDEO]

Wisła Kraków przegrała w czwartek z Rapidem Wiedeń (1:2) w meczu II rundy eliminacji Ligi Europy. Losy awansu są jednak sprawą otwartą. Rewanż odbędzie się 1 sierpnia o 20:30.

Wisła Kraków - Radomiak

Trzy gole w meczu Wisła Kraków – Rapid Wiedeń

Wisła Kraków nie zamierzała być chłopcem do bicia w czwartkowe popołudnie w rywalizacji z Rapidem Wiedeń, której stawką było miejsce w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Polska drużyna nie była jednak faworytem dwumeczu. W każdym razie liczyła na to, że wykorzysta atut gry przed ponad 30 tysiącami widzów na arenie im. Henryka Reymana.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji byliśmy świadkami wyrównanego meczu, w którym każda z ekip miała sytuacje strzeleckie. Po stronie gospodarzy swoich sił próbowali przede wszystkim Bartosz Jaroch i Łukasz Zwoliński. Niemniej żadnemu z wymienionych nie udało się wpisać na listę strzelców w pierwszej odsłonie. Wynik został natomiast otwarty w 37. minucie. W roli głównej wystąpił Isak Jansson, który oddał strzał z prawej nogi z mniej więcej 13 metrów. Do przerwy wiedeńczycy prowadzili 1:0.

Jeszcze w pierwszej części gry goście zostali ukarani czerwoną kartką. Bendeguz Bolla wyróżnił się przewinieniem, po którym arbiter nie miał litości dla gracza Rapidu i ukarał go czerwoną kartkę. Jednocześnie całą drugą połowę ekipa Kazimierza Moskala rozgrywała z przewagą jednego zawodnika.

Tymczasem od 53 minuty drużyna z Wiednia prowadziła już dwoma trafieniami. Bramkę na 2:0 dla Rapidu dołożył Mathias Seidl, kierując piłkę do siatki po mocnym strzale sprzed pola karnego. Po drodze odbiła się od dwóch słupków. Z kolei w 79. minucie kontaktowego gola dla Wisły strzelił Maximilian Hofmann, notując trafienie samobójcze. Do końca zawodów rezultat już się nie zmienił i krakowska ekipa przed rewanżem na pewno wciąż może mieć nadzieje na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Wisła Kraków – Rapid Wiedeń 1:2 (0:1)
0:1 Isak Jansson 37′
0:2 Mathias Seidl 53′
1:2 Maximilian Hofmann 79′ (sam.)