Rapid Wiedeń rozgromił Wisłę Kraków. Jarosław Królewski zabrał głos

Wisła Kraków przegrała aż 1:6 z Rapidem Wiedeń w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy. Prezes Białej Gwiazdy Jarosław Królewski zabrał głos po tym spotkaniu.

Jarosław Królewski
Konrad Swierad / Alamy Na zdjęciu: Jarosław Królewski

Rapid – Wisła 6:1. Królewski: Solidna lekcja piłki nożnej

Wisła Kraków w czwartek wieczorem zmierzyła się na wyjeździe z Rapidem Wiedeń w rewanżowym meczu II rundy kwalifikacji do Ligi Europy. Przypomnijmy, że w pierwszym starciu obu drużyn przy Reymonta padł wynik 2:1 dla Austriaków, więc Biała Gwiazda miała prawo marzyć o odrobieniu strat.

Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna. Rapid Wiedeń po pierwszej połowie prowadził bowiem z Wisłą Kraków aż 5:0. Co więcej, w 41. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Mamadou Sangare. W drugiej części gry działo się mniej i spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 dla gospodarzy.

To oznacza, że Biała Gwiazda odpada z eliminacji Ligi Europy, ale zagra w III rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji, gdzie stanie naprzeciwko słowackiego Spartaka Trnawa.

Prezes Wisły Kraków Jarosław Królewski skomentował wczorajszy mecz w mediach społecznościowych. Sternik klubu z Reymonta podziękował fanom za wsparcie, a także ujawnił, że Joseph Colley niestety wypadnie z gry na dłuższy czas.

Bolesna nauczka dosłownie i w przenośni. Dziękujemy wszystkim kibicom za dzisiejsze wsparcie. Solidna lekcja piłki nożnej, ale również tego, jak nowocześnie zorganizowane są europejskie drużyny. Z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Przed nami kolejne wyzwania. Tracimy Josepha Colleya na dłuższy czas. Trzymamy kciuki, aby rekonwalescencja potrwała najkrócej, jak się da – napisał Jarosław Królewski we wpisie na portalu społecznościowym “X”.