Barcelona poza burtą, Union lepszy od Ajaxu – podsumowanie rewanżowych meczów 1/16 finału Ligi Europy (godz. 21:00)

Josip Juranović
PressFocus Na zdjęciu: Josip Juranović

Za nami już wszystkie rewanżowe spotkania 1/16 finału Ligi Europy. Wzbudzającym największe emocje meczem rozgrywanym o godzinie 21:00 była potyczka Manchesteru United z Barceloną. Czerwone Diabły wygrały 2:1 i zameldowały się w kolejnym etapie.

• Spotkania Ligi Europy z godziny 21:00 przyniosły nam dużo emocji
  • Do 1/8 finału awansowali Man United, Roma, Union i Szachtar
  • Lewandowski zdobył bramkę, ale Barcelona odpadła

Gol Lewego bez większego znaczenia, Roma gra dalej, a Szachtar po rzutach karnych wyeliminował Rennes

Manchester United poradził sobie z Barceloną na Old Trafford i zameldował się w 1/8 finału Ligi Europy. Czerwone Diabły pokonały Dumę Katalonii 2:1, a na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski, Fred oraz Antony. Polak w pierwszej połowie wykorzystał rzut karny, a w drugiej części gry na trafienie Lewego odpowiedzieli Brazylijczycy.

81 minut w meczu Romy z Red Bullem Salzburg rozegrał Nicola Zalewski. Drużyna reprezentanta Polski odrobiła straty z pierwszego spotkania (porażka 0:1) i po zwycięstwie 2:0 nad austriackim zespołem może cieszyć się z awansu. Dalej zagra także Union Berlin, który wygrał 3:1 z bardziej utytułowanym Ajaxem Amsterdam.

W starciu Stade Rennes z Szachatarem Donieck potrzebna była dogrywka i rzuty karne, w których Ukraińcy przypieczętowali swój awans do 1/8 finału Ligi Europy.

Wyniki rewanżowych meczów 1/16 finału Ligi Europy (godz. 21:00)

Union Berlin – Ajax Amsterdam 3:1 (0:0)

1:0 Knoche (rzut karny) 20′

2:0 Juranović 44′