Man Utd poważnie osłabiony przed Ligą Europy. Wypadło ośmiu graczy

Manchester United stanie do czwartkowego meczu Ligi Europy przeciwko Fenerbahce bez aż ośmiu zawodników pierwszej drużyny. Wśród nich znajduje się kapitan Bruno Fernandes, który będzie pauzował z powodu zawieszenia po czerwonej kartce otrzymanej w meczu z Porto.

Bruno Fernandes
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Bruno Fernandes

Ten Hag musi reagować na osłabienia zespołu

Bruno Fernandes, który jest jedną z najważniejszych postaci Manchesteru United, będzie musiał opuścić mecz z Fenerbahce, co znacznie osłabi środek pola Czerwonych Diabłów. Dodatkowo, Jonny Evans również nie zagra z powodu urazu odniesionego w ostatnim ligowym meczu z Brentford, gdzie United wygrali 2:1.

Oglądaj skróty meczów Premier League

Kolejni ważni piłkarze, którzy wypadli ze składu Manchesteru United to Harry Maguire, Tyrell Malacia, Luke Shaw, Mason Mount oraz młody talent Kobbie Mainoo, który doznał kontuzji pod koniec września. Ponadto, mimo że Malacia wrócił do treningów z zespołem, a Shaw trenuje indywidualnie, żaden z nich nie będzie gotowy na czwartkowe spotkanie.

Jednak Manchester United otrzymał też dwa pozytywne sygnały przed meczem. Matthijs de Ligt i Casemiro, którzy odnieśli drobne urazy w starciu z Brentford, wzięli udział w środowych treningach i zostali uwzględnieni w kadrze na mecz z Fenerbahce. To ważne wzmocnienia dla Erika ten Haga, szczególnie w obliczu licznych kontuzji.

Erik ten Hag może zdecydować się na pewne zmiany w wyjściowej jedenastce, mając w perspektywie niedzielne starcie z West Hamem w Premier League. Manuel Ugarte, który wrócił do gry po urazie odniesionym podczas październikowej przerwy reprezentacyjnej, może otrzymać szansę od pierwszych minut, a Joshua Zirkzee jest kolejną opcją, jeśli Ten Hag zdecyduje się na rotację w ataku.

Manchester United zdobył dotychczas dwa punkty w Lidze Europy, co daje im 21. miejsce w tabeli. Fenerbahce, prowadzone przez Jose Mourinho, z czterema punktami zajmuje 13. lokatę, co zapowiada zacięte spotkanie w walce o punkty.