Wisła Kraków dopełniła formalności. Biała Gwiazda gra dalej w Europie! [WIDEO]

Wisła Kraków pokonała KF Llapi 2:1 w rewanżowym meczu 1. rundy eliminacji do Ligi Europy i tym samym awansowała dalej. Autorem goli dla Białej Gwiazdy byli Angel Rodado oraz Giannis Kiakos. Przypomnijmy, że podopieczni Kazimierza Moskala w spotkaniu na Reymonta wygrali 2:0.

Angel Rodado
Konrad Swierad / Alamy Na zdjęciu: Angel Rodado

Liga Europy. Angel Rodado znów kluczowy, Wisła Kraków z awansem

Wisła Kraków w czwartek późnym popołudniem zmierzyła się z KF Llapi w wyjazdowym spotkaniu 1. rundy eliminacji do Ligi Europy. Przypomnijmy, że zawodnicy Białej Gwiazdy przylecieli do Kosowa z dwubramkową zaliczką z pierwszego meczu na Reymonta. Tam podopieczni Kazimierza Moskala wygrali 2:0 po golach Igora Sapały oraz Angela Rodado.

Pierwszoligowiec w dzisiejszym starciu oczywiście dominował nad swoim niżej notowanym rywalem, jednak długo nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy. Ta sztuka Wiśle Kraków udała się dopiero w 58. minucie, gdy do siatki trafił niezawodny Angel Rodado.

KF Llapi nie zamierzało jednak się poddawać, czego efektem był gol wyrównujący autorstwa Ardita Tahiriego. 21-letni napastnik zdobył bramkę w 74. minucie i wlał nadzieję w serca tamtejszych kibiców. Kosowski zespół mimo prób ostatecznie nie zdołał odwrócić losów rywalizacji, bo w 90. minucie zwycięstwo 2:1 Wiśle Kraków zapewnił Giannis Kiakos.

Biała Gwiazda cieszy się zatem z awansu do 2. rundy kwalifikacji Ligi Europy. Drużyna prowadzona przez Kazimierza Moskala na tym etapie zagra z austriackim Rapidem Wiedeń. Wisłę Kraków czeka więc dużo trudniejsze zadanie. Warto dodać, że klub z Reymonta występuje w rozgrywkach europejskich, dzięki sięgnięciu po Puchar Polski w sezonie 2023/2024.

KF Llapi – Wisła Kraków 1:2 (0:0)

0:1 Angel Rodado 58′

1:1 Ardit Tahiri 74′

1:2 Giannis Kiakos 90′