Ajax gromi w Białymstoku. Trudna sytuacja Jagiellonii przed rewanżem [WIDEO]

Jagiellonia Białystok w czwartkowy wieczór mierzyła się z Ajaxem Amsterdam w eliminacjach Ligi Europy. Spotkanie finalnie zakończyło się zwycięstwem holenderskiego zespołu 4:1.

Drużyna Ajaxu Amsterdam
Pro Shots / Alamy Na zdjęciu: Drużyna Ajaxu Amsterdam

Ajax Amsterdam pokonuje Jagiellonię Białystok w eliminacjach Ligi Europy

Jagiellonia Białystok w czwartkowy wieczór przystąpiła do rywalizacji w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Mistrzowie Polski na tym etapie mierzą się z Ajaxem Amsterdam. W poprzednim tygodniu podopieczni Adriana Siemieńca przegrali rywalizacje z Bodo/Glimt, tym samym żegnając się z Ligą Mistrzów. Holendrzy dopiero od tego etapu rozpoczęli grę w europejskich pucharach.

Rywalizacja w stolicy Podlasia wyśmienicie rozpoczęła się dla polskiego zespołu. Jagiellonia Białystok już w piątej minucie rywalizacji objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Adrian Dieguez, który wykazał się największym sprytem w polu karnym i umieścił futbolówkę w siatce z bliskiej odległości. Radość gospodarzy jednak długo nie trwała. Niespełna pięć minut później Ajax Amsterdam doprowadził do wyrównania. A zrobił to mianowicie Chuba Akpom.

Holendrzy już w 27. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Znakomite zagranie Devyne’a Renscha wykorzystał Mika Godts. Utalentowany Belg precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Sławomira Abramowicza. W pierwszej odsłonie nie padło więcej trafień, więc podopieczni Adriana Siemieńca schodzili na przerwę z jednobramkową stratą.

Od początku drugiej połowy Ajax Amsterdam zaznaczył swoją przewagę nad Jagiellonią Białystok. Jednak dopiero w 61. minucie zdołali podwyższyć prowadzenie. Chuba Akpom popisał się niezwykłym sprytem w polu karnym i zdołał umieścić odbitą piłkę w bramce. Holendrzy bardzo szybko strzelili czwartego tego dnia gola. Z 11. metrów Sławomira Abramowicza pokonał nie kto inny jak Chuba Akpom. Anglik tym samym skompletował hat-tricka.

W 79. minucie Ajax Amsterdam miał kolejny rzut karnym. Jednak teraz Sławomir Abramowicz wyczuł intencje strzelca i wyszedł zwycięsko z tego starcia. Więcej trafień nie ujrzeliśmy w Białymstoku. Ajax Amsterdam zatem wywozi z Polski trzybramkową zaliczkę przed meczem na swoim obiekcie.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi zespołami odbędzie się już za tydzień. Tym razem to Ajax Amsterdam będzie gospodarzem rywalizacji. Przed Jagiellonią Białystok trudne zadanie, aby odrobić stratę z pierwszego meczu. Zadanie wręcz niewykonalne.

Jagiellonia Białystok – Ajax Amsterdam 1:4

Dieguez (5′) – Akpom (9′, 61′, 69′), Godts (27′)

Sprawdź także: Raków Częstochowa potwierdza. Gwiazda odchodzi z klubu