Jagiellonia znów bez szans z Ajaxem. Zagra w Lidze Konferencji

Jagiellonia Białystok nie zdołała sprawić żadnej niespodzianki w rewanżowym meczu z Ajaxem Amsterdam w eliminacjach Ligi Europy. "Jaga" jesienią wystąpi w fazie ligowej Ligi Konferencji.

Jagiellonia - Ajax
PressFocus Na zdjęciu: Jagiellonia - Ajax

Ajax zdeklasował Jagiellonię w eliminacjach Ligi Europy

Jagiellonia Białystok w fazie play-off eliminacji Ligi Europy trafiła na Ajax Amsterdam. Zespół Adriana Siemieńca faworytem dwumeczu nie był, ale fani liczyli, że mistrz Polski postara się o sprawienie niespodzianki. Tymczasem ekipa z Podlasia już w pierwszym starciu przy Słonecznej została sprowadzona na ziemię przez bardziej utytułowany zespół z Eredivisie przegrywając 1:4.

W rewanżu Jagiellonia znów była bez argumentów. Ajax od pierwszego gwizdka zdominował mistrza Polski, który miał ogromne problemy, aby wymienić kilka podań na własnej połowie. Jaga potrzebowała kilkudziesięciu minut, by przeciwstawić się naporowi gospodarzy. Jednak brak jakości sprawił, że nie zagroziła bramce rywala. Ajax dobrą grę udokumentował tuż przed przerwą, gdy w 43. minucie na listę strzelców wpisał się Fitz-Jim.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Ajax nadal miał ogromną przewagę i kontrolował przebieg spotkania. Jagiellonia mimo ogromnych starań nie dochodziła do okazji bramkowych. Tych z kolei nie brakowało po stronie gospodarzy, którzy podwyższyli wynik spotkania w 64. minucie po strzale Taylora. Siedem minut później było już 3:0, gdy do bramki strzeżonej przez Stryjka trafił Brobbey.

Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w tym pojedynku. Ajax wygrał w rewanżu 3:0 i aż 7:1 w dwumeczu. Holendrzy byli całkowicie poza zasięgiem Jagiellonii Białystok, która mimo odpadnięcia z eliminacji Ligi Europy, zagra w fazie ligowej Ligi Konferencji.