Frankowski z golem! Jego zespół bliżej awansu kosztem innego Polaka

Przemysław Frankowski zdobył już w 4. minucie meczu RC Lens z Panathinaikosem Ateny gola. Pokonał tym samym Bartłomieja Drągowskiego.

Przemysław Frankowski
ZUMA Press / Alamy Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

Frankowski z golem przeciwko Drągowskiemu

Dzisiaj rozgrywano pierwsze mecze 4. rundy eliminacji Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. W sumie na wielu stadionach w całej Europie można było podziwiać aż 34 spotkania, które przyniosły sporo emocji i mnóstwo goli. Najwięcej i najpilniej oczywiście śledziliśmy mecze naszych zespołów, z których jednak tylko Legia Warszawa dała radę zdobyć punkty i to aż trzy. Poza tym Wisła Kraków oraz Jagiellonia Białystok musiały pogodzić się z porażką.

Niemniej grali też nasi reprezentanci w innych klubach. Jednym z nich był Przemysław Frankowski z RC Lens, który mierzył się z Panathinaikosem Ateny Bartłomieja Drągowskiego. To właśnie przeciwko temu bramkarzowi wahadłowy Biało-Czerwonych zdobył pierwszego gola w tym sezonie. Już w 4. minucie meczu popularny “Franiu” z ostrego kąta pokonał swojego rodaka i wyprowadził zespół na prowadzenie.

Później mecz nieco bardziej się wyrównał, ale finalnie zakończył się wynikiem 2:1 dla zespołu z ligi francuskiej, co przed rewanżem stawia zespół Frankowskiego w uprzywilejowanej pozycji. Należy jednak pamiętać, że teren Panathinaikos Ateny jest zawsze nieprzyjemny ze względu na swoją specyfikę i atmosferę na trybunach.