Emocje w meczu Wisła – Rapid, gol i czerwona kartka w pierwszej połowie [WIDEO

Wisła Kraków mierzyła się z Rapidem Wiedeń w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Biała Gwiazda od 36 minuty była zmuszona do odrabiania strat. Po golu Isaka Alexandra Janssona.

Kazimierz Moskal i Mariusz Jop

Jansson dał prowadzenie Rapidowi w meczu z Wisłą

Wisła Kraków nie była faworytem w spotkaniu z Rapidem Wiedeń, który przystępował do rywalizacji z 13-krotnym mistrzem Polski jako czwarte ekipa ligi austriackiej w poprzedniej kampanii. Mimo wszystko zespół Kazimierza Moskala chciał się postawić Austriakom.

Tymczasem w 36. minucie na prowadzenie Rapid wyprowadził Isak Alexander Jansson. Ofensywny zawodnik ekipy z Wiednia oddał strzał z mniej więcej 13 metrów i finalnie na przerwę w lepszych nastrojach udali się gracze gości.

Wiślacy w pierwszej odsłonie nie zaprezentowali się źle. Wspierani przez licznie zgromadzoną na trybunach publiczność oddali dwa celne strzały, wprawiając ogólnie kilka razy w zakłopotanie drużynę z Austrii. W każdym razie ostatecznie polski zespół na własnej skórze przekonał się, że niewykorzystane sytuacją się mszczą. Wisła nie była jednak na straconej pozycji. Tym bardziej że całą drugą połowę krakowski zespół mógł grać z przewagą jednego gracza po czerwonej kartce dla Bendegoza Bolla.

Rewanżowa batalia z udziałem obu ekip odbędzie 1 sierpnia na Allianz Stadion o godzinie 20:30. Zanim jednak dojdzie do tej potyczki, to już w najbliższy weekend krakowski zespół rozegra pierwsze spotkanie w nowej kampanii Betclic 1 Ligi. Przeciwnikiem ekipy z Krakowa będzie Polonia Warszawa. Mecz odbędzie się na stadionie im. Henryka Reymana. Potyczka zacznie się o godzinie 14:30.