Lewandowski z dubletem. Ten karny to perfekcja! [WIDEO]

Robert Lewandowski nie zamierza zwalniać. Doświadczony napastnik tuż po zmianie stron w mecz Valencia - Barcelona miał już na koncie dwa gole. Polak kapitalnie wykonał rzut karny.

Robert Lewandowski (Valencia - Barcelona)
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski (Valencia - Barcelona)

Lewandowski po raz drugi. Co za gol

Po pierwszej połowie spotkania ValenciaBarcelona na tablicy wyników widniał remis 1:1. Na trafienie Hugo Duro z 44. minuty odpowiedział Robert Lewandowski, który do wyrównania doprowadził już w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Tuż po zmianie stron kibice gospodarzy złapali się za głowy. Ich ulubieńcy popełnili fatalny błąd w defensywie.

Raphinha wbiegł przed Cristhiana Mosquerę, a ten faulował reprezentanta Brazylii. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. VAR nie odwołał postanowienia arbitra, a do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski perfekcyjnie wykonał jedenastkę. Giorgi Mamardaszwili nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję – piłka trafiła w samo okienko!

Lewandowski dzięki trafieniu z rzutu karnego objął prowadzenie w tabeli najlepszych strzelców La Liga. Polak na razie jako jedyny ma na koncie dwa gole. Natomiast Barcelona w tej chwili dzieli fotel lidera z Celtą Vigo, która w piątek pokonała Deportivo Alaves 2:1.

Aktualizacja: Barcelona wygrała z Valencią 2:1. Lewandowski kończy spotkanie z dubletem.