Szalony plan Ancelottiego na Cadiz. Tego nikt się nie spodziewał

Real Madryt - Cadiz to sobotnie spotkanie 34. kolejki La Liga. Królewscy jeszcze nie zapewnili sobie mistrzostwa, ale mają bezpieczną przewagę nad Barceloną. To pozwala Carlo Ancelottiemu na pewne eksperymenty ze składem.

Carlo Ancelotti
CORDON PRESS / Alamy Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Real – Cadiz. Niespodziewany pomysł Ancelottiego

W starciu 34. serii gier La Liga Real Madryt podejmie Cadiz. Królewscy przewodzą ligowej tabeli i mają aż 11 punktów przewagi nad FC Barceloną. Do końca sezonu zostało już tylko pięć kolejek, więc jeżeli Los Blancos nie zaliczą niespodziewanej wpadki, już niedługo będą mogli świętować zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Wypracowany dystans i zbliżający się decydujący o awansie do finału Ligi Mistrzów rewanż z Bayernem Monachium pozwala na rotacje, a jednocześnie je wymusza. Carlo Ancelotti w sobotnim starciu na Santiago Bernabeu zamierza wcielić w życie niespodziewany plan, informuje Marca. O ile w czwartek Mario Cartagena z “The Athletic” ujawnił, że Thibaut Courtois wystąpi w najbliższej kolejce La Liga, o tyle nikt nie spodziewał się, że Belg rozegra… tylko jedną połowę.

Marca sugeruje, że Courtois i Kepa podzielą się minutami w starciu z Cadiz. Obaj bramkarze mają rozegrać po jednej połowie domowego pojedynku. Reprezentant Belgii w tym sezonie jeszcze nie pojawił się na murawie, co oznacza, że potyczka 18. ekipą La Liga będzie dla niego tegorocznym debiutem. Z kolei Kepa, który przegrał rywalizację o miejsce w bramce z Andrijem Łuninem, przed tygodniem pojawił się między słupkami w meczu z Realem Sociedad.

Real w środę rozegra rewanżowy mecz z Bayernem Monachium w półfinale Lii Mistrzów. Na Allianz Arena padł remis 2:2. Courtois i Kepa spędzili to spotkanie na ławce rezerwowych.