Lewandowski imponuje formą. Został wyróżniony po meczu Barcelona – Valencia

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym piłkarzem meczu Barcelona - Valencia. Reprezentant Polski na inaugurację sezonu popisał się zdobyciem dwóch bramek.

Robert Lewandowski
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Barcelona wygrywa z Valencią, Lewandowski piłkarzem meczu

FC Barcelona w sobotę wieczorem zainaugurowała rozgrywki ligowe w sezonie 2024/2025. Duma Katalonii w 1. kolejce La Liga rywalizowała na wyjeździe z Valencią. Choć jako pierwsi na listę strzelców wpisali się Nietoperze, to ostatecznie goście za sprawą Roberta Lewandowskiego odwrócili wynik meczu. Kapitan reprezentacji Polski dwukrotnie umieścił piłkę w siatce, dzięki czemu Blaugrana wygrała (2:1). Po spotkaniu 35-letni napastnik został wybrany najlepszym piłkarzem spotkania Valencia – Barcelona.

Pierwszy gol Roberta Lewandowski w nowym sezonie padł bezpośrednio przed końcem pierwszej połowy. Polak wykorzystał podanie Lamine Yamala i wyrównał wynik spotkania. Natomiast kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy FC Barcelona otrzymała rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki Giorgio Mamardaszwiliego podszedł nie kto inny jak Lewandowski i perfekcyjnym strzałem wyprowadził Katalończyków na prowadzenie.

Po spotkaniu napastnik FC Barcelony w rozmowie z dziennikarzami jasno podkreślił, że jego zadaniem jest zdobyć jak najwięcej goli. Lewandowski podkreślił, że każda bramka zwiększa pewność siebie napastnika.

Mój cel to zdobywanie bramek. Nie wiem, ile będę ich miał na koniec sezonu, ale jest to ważne dla pewności siebie – powiedział Lewandowski, cytowany przez profil Barca Universal.