Real wygrywa po efektownych golach. Sukces w cieniu dramatu Carvajala

Sobotę w La Liga zamykało spotkanie Real Madryt - Villarreal. Królewscy zaliczyli udany powrót na boisko po przegranej z Lille i wygrali 2:0. Już w doliczonym czasie gry poważnego urazu doznał Dani Carvajal.

Real Madryt - Villarreal
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Real Madryt - Villarreal

Real triumfuje w hitowym pojedynku, ale traci Carvajala

Real Madryt do starcia z Villarrealem przystępował po sensacyjnej porażce w Lidze Mistrzów. Królewscy musieli uznać wyższość Lille – wpadka na Stade Pierre-Mauroy tylko podgrzała i tak już gorącą atmosferę w otoczeniu Los Blanco. Media sugerowały nawet zwolnienie Carlo Ancelottiego. Uspokoić nastroje mogła tylko pewna wygrana.

W 14. minucie Luka Modrić zagrał przed pole karne do Federico Valverde, a ten bez wahania oddał strzał z dystansu. Piłka jeszcze odbiła się od interweniującego Angela Baeny i wpadła do bramki strzeżonej przez Diego Conde.

Królewscy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, ale potrzebowali kolejnego trafienia. W 73. minucie Valverde dograł na 20. metr do Viniciusa Juniora, a ten poprawił sobie piłkę i przymierzył z dystansu. Brazylijczyk popisał się bezbłędnym uderzeniem i nie dał najmniejszych szans Conde.

Już w doliczonym czasie gry Dani Carvajal doznał urazu przy próbie wybicia piłki sprzed nóg Yeremy’ego Pino. Defensor Realu padł na murawę z ogromnym bólem, a boisko opuścił na noszach. Wszystko wskazuje na to, Hiszpan zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Dokładną diagnozę kontuzji 32-latka poznamy zapewne w niedzielę.

Real Madryt – Villarreal 2:0 (1:0)