Efektowne trafienie Valverde. Bezpośrednio z rzutu wolnego [WIDEO]

Real Madryt - Real Valladolid to spotkanie 2. kolejki La Liga. Królewscy wygrali 2:0. Pierwszą bramkę tego starcia zdobył Federico Valverde, który popisał się efektownym trafieniem ze stałego fragmentu gry.

Real Madrid - Real Valladolid
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Real Madrid - Real Valladolid

Real – Valladolid: tak Valverde otworzył wynik

Pierwsza połowa pojedynku Real MadrytReal Valladolid zakończyła się bezbramkowym remisem. Gospodarze oddali trzy strzały, ale tylko jeden z nich był celny. W 10. minucie Kylian Mbappe miał okazję na gola, jednak jego próbę zastopował Karl Hein. Przyjezdni ani razu nie zakłócili spokoju Thibauta Courtoisa.

Pięć minut po zmianie stron Los Blancos wyszli na prowadzenie. Podopieczni Carlo Ancelottiego wywalczyli rzut wolny na 25. metrze. Uderzenia ze stojącej piłki spróbował Federico Valverde. Urugwajczyk oddał potężny, płaski strzał, a piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Hein nie miał nic do powiedzenia przy tak precyzyjnym trafieniu.

Real Madryt nie tylko utrzymał korzystny wynik, ale jeszcze go poprawił. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Brahim Diaz, a w szóstej minucie doliczonego czasu gry zrobił to także Endrick. Mistrz Hiszpanii pokonał Valladolid 3:0. Królewscy po dwóch meczach mają na koncie cztery punkty i aktualnie plasują się na 5. lokacie. W premierowej kolejce La Liga ekipa z Santiago Bernabeu nie poradziła sobie na Majorce.