Real Madryt miał wiele szczęścia. Fatalne zachowanie Endricka i Viniciusa [WIDEO]

Real Madryt pokonał we wtorek Alaves 3-2. Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji. El Chiringuito potwierdza, że Vinicius i Endrick powinni otrzymać czerwone kartki.

Vinicius Junior
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Vinicius Junior

Real powinien kończyć mecz w osłabieniu

Real Madryt pokonał we wtorek Deportivo Alaves 3-2. W pierwszej połowie gole zdobywali Lucas Vazquez i Kylian Mbappe, a zaraz po przerwie prowadzenie podwyższył Rodrygo. Wydawało się, że mecz zakończy się pogromem, ale druga odsłona w wykonaniu Królewskich była już bardzo słaba. W końcówce Alaves odrobiło dwie bramki straty i sytuacja na boisku stała się napięta. Ostatecznie Real utrzymał prowadzenie i zdobył cenne trzy punkty.

Spotkanie obfitowało w kontrowersje, nad którymi debatowano w programie El Chiringuito. Sędziowski ekspert Juanfe Sanz uważa wręcz, że mogły zostać pokazane aż trzy czerwone kartki. Na cenzurowanym znaleźli się Vinicius Junior i Endrick, którzy zachowywali się bardzo niewłaściwie.

W 30. minucie Vinicius otrzymał żółtą kartkę za komentowanie decyzji arbitra. Powinien w tym czasie otrzymać również drugą w wyniku prowokacyjnych gestów pokazywanych w stronę trybun. Brazylijczyk nie popisał się również podczas zejścia z boiska. Wówczas ewidentnie wyśmiał sędziego technicznego, który pokazał tablicę z doliczonym czasem gry. Za takie przewinienie grozi nawet bezpośrednia czerwona kartka.

Pod koniec drugiej połowy fatalnie zachował się także Endrick, który zwyczajnie kopnął swojego rywala w krocze. Sędzia pokazał mu w tej sytuacji tylko żółtą kartkę, choć media i kibice są zgodni, że powinien wyrzucić go z boiska.