Lewandowski z dwoma bramkami w El Clasico. Real zmiażdżony przez Barcelonę [WIDEO]

FC Barcelona rozbiła Real Madryt (4:0) na Santiago Bernabeu w ramach 11. kolejki La Liga. Dwie bramki dla Katalończyków zdobył Robert Lewandowski. Polak ma na swoim koncie już 14. goli w hiszpańskich rozgrywkach.

Robert Lewandowski
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski bohaterem Barcelony w El Clasico

FC Barcelona przed dzisiejszym El Clasico była na szczycie tabeli La Liga. Real Madryt natomiast zajmował drugie miejsce. Doskonała forma obu drużyn zapowiadała emocjonujące widowisko. W Dumie Katalonii pod wodzą Hansiego Flicka błyszczy Robert Lewandowski, który w dziesięciu meczach zdobył aż 12 bramek i jest liderem klasyfikacji strzelców. Z kolei w barwach Królewskich, Kylian Mbappe na początku sezonu nieco zawodzi oczekiwania fanów.

Początek meczu na Santiago Bernabeu obfitował w niewykorzystane sytuacje po obu stronach boiska. Zarówno Real, jak i Barcelona miały dogodne okazje do objęcia prowadzenia, ale brakowało im skuteczności pod bramką przeciwnika. Kibice mogli czuć narastające napięcie, gdy kolejne akcje kończyły się spalonymi.

W 30. minucie Kylian Mbappe popisał się fenomenalną podcinką, pokonując Inakiego Penę, ale interweniował VAR. Francuz znajdował się na minimalnym spalonym, a bramka nie została uznana. W pierwszej części meczu Aurelian Tchouameni brutalnie sfaulował Pedriego, który zwijał się z bólu, ale sędzia nie dopatrzył się choćby przewinienia.

Druga odsłona rozpoczęła się piorunująco dla Barcelony. W 54. minucie Marc Casado posłał prostopadłe podanie do Roberta Lewandowskiego, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam, nie dając żadnych szans bramkarzowi rywali. . Zaledwie dwie minuty później kapitan reprezentacji Polski ponownie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując doskonałe dośrodkowanie od Alejandro Balde.

W 66. minucie Lewandowski miał doskonałą okazję do skompletowania hat-tricka, ale nie trafił do pustej bramki. Trzy minuty później ponownie Lewy nie wykorzystał świetnego podania od Yamala. W końcu wynik podwyższył w 77. minucie sam Lamine Yamal. Tym samym 17-latek strzelił swojego pierwszego gola w El Clasico. Rezultat ustalił w 85. minucie Raphinha i Blaugrana zdeklasowała Królewskich na Santiago Bernbeu (4:0).

FC Barcelona, po wyjazdowym triumfie nad Królewskimi, zgromadziła na swoim koncie 30 punktów, umacniając swoją pozycję lidera. Teraz wyprzedza Los Blancos aż o sześć punktów.

Real Madryt – FC Barcelona 0:4 (0:0)

0:1 Robert Lewandowski 54′

0:2 Robert Lewandowski 56′

0:3 Lamine Yamal 77′

0:4 Raphinha 85′