Barcelona podała diagnozę ws. kontuzji Pedriego

Pedri
PressFocus Na zdjęciu: Pedri

Pedri przeszedł badania medyczne po tym, jak w czwartkowym meczu z Manchesterem United nabawił się urazu. U pomocnika zdiagnozowano kontuzję mięśnia prostego prawego uda. Według mediów, pauza Hiszpana potrwa od 3 do 4 tygodni.

• Pedri wypada z gry w ważnym momencie sezonu
  • 20-latek doznał urazu w spotkaniu Ligi Europy
  • Pomocnik będzie pauzował 3 lub 4 tygodnie

Kilka tygodni przerwy Pedriego, zła wiadomość dla Barcelony

Barcelona wydała raport medyczny w sprawie kontuzji Pedriego. Środkowy pomocnik nabawił się urazu mięśnia prostego prawego uda, a to oznacza przerwę trwającą od 3 do 4 tygodni – przynajmniej tak spekulują media. Niektóre źródła podają, że pauza dwudziestolatka może potrwać ponad miesiąc, jednak wszystko zależy od przebiegu rehabilitacji.

Duma Katalonii w czwartek wieczorem mierzyła się na Camp Nou z Manchesterem United w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy (2:2). Pedri musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą – w 41. minucie miejsce lidera środka pola Blaugrany zajął Sergi Roberto. 20-latek poczuł ból w udzie i wolał nie ryzykować.

Jak się później okazało, była to dobra decyzja, bowiem pozostanie na murawie mogło spowodować pogłębienie kontuzji.

18-krotny reprezentant Hiszpanii jest kluczowym zawodnikiem w ekipie Xaviego Hernandeza, a jego nieobecność w najbliższych spotkaniach będzie na pewno widoczna. Utalentowany pomocnik nie zagra zatem m.in. w rewanżu z Czerwonymi Diabłami i zapewne wypadnie z dwumeczu z Realem Madryt w półfinale Pucharu Króla.

Pedri w 30 starciach tego sezonu zdobył 7 bramek. Portal “Transfermarkt” wycenia go na mniej więcej 100 milionów euro.

Rashford zawiedziony wynikiem. “Czujemy się tak, jakbyśmy przegrali”
Marcus Rashford

Manchester United zremisował z FC Barceloną w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Dla Anglików to dobry wynik, biorąc pod uwagę rewanż na Old Trafford. Marcus Rashford jest jednak zawiedziony, że nie udało się pokonać “Dumy Katalonii”. “Staraliśmy się kontrolować wynik” Hitowe starcie w Lidze Europy obfitowało w ogromne emocje. FC Barcelona objęła prowadzenie w