Lewandowski z wyjątkowym wyczynem w Barcelonie

Robert Lewandowski zdobył trzy bramki w niedzielnym starciu Barcelony z Deportivo Alaves. Jak podał profil "OptaJose", Polak został czwartym zawodnikiem z najszybszym hat-trickiem w katalońskim klubie w La Liga.

Robert Lewandowski
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski z hat-trikiem w 32. minuty w hiszpańskiej lidze

FC Barcelona doskonale spisuje się pod wodzą Hansiego Flicka w obecnym sezonie w La Lidze. Mimo że Duma Katalonii w zeszłym tygodniu doznała swojej pierwszej porażki w lidze, przegrywając z Osasuną Pampeluna (2:4), to w starciu z Deportivo Alaves zademonstrowała znakomitą grę. W tym meczu na boisku błyszczał Robert Lewandowski, który ponownie potwierdził swoją klasę.

Reprezentant Polski trafił do siatki w 7. minucie. Potem podwyższył wynik w 22. minucie, a trzeciego gola strzelił w 32. minucie. Jak donosi profil “OptaJose”, napastnik dołączył do elitarnego grona, stając się czwartym zawodnikiem z najszybszym hat-trickiem w historii Barcelony w rozgrywkach La Liga. Fenomenalny występ potwierdza, że Lewandowski znajduje się w doskonałej formie przed meczami kadry narodowej w Lidze Narodów z Portugalią oraz Chorwacją.

Lewandowski tym samym dołączył do wyjątkowego grona legend klubu. Samuela Eto’o w 2008 roku zdobył hat-tricka w 24 minuty przeciwko Almerii. Z kolei Justo Tejada w 1954 roku w 28. minucie strzelił trzy gole w meczu z Realem Sociedad. Lionel Messi również jest w tym ekskluzywnym zestawieniu, kompletując hat-tricka w 30. minucie spotkania z Mallorcą w 2011 roku.

Barcelona jest liderem La Liga. Po przerwie reprezentacyjnej Katalończycy zmierzą się z Sevillą, a między słupkami może zadebiutować Wojciech Szczęsny. Doświadczony golkiper zdecydował wznowić karierę, podpisując roczną umowę na Camp Nou.