Lewandowski piłkarzem meczu. Wybitny występ w El Clasico

Robert Lewandowski został wybrany piłkarzem meczu w El Clasico. Polak zdobył dwie bramki w starciu z Realem Madryt. Napastnik FC Barcelony ma już 14 goli w lidze.

Robert Lewandowski
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski z dubletem, Polak doceniony w El Clasico

FC Barcelona rozniosła w proch i pył Real Madryt w El Clasico w ramach 11. kolejki La Liga. Duma Katalonii na Santiago Bernabeu wygrała z Los Blancos aż (4:0). Na listę strzelców wpisali się: Robert Lewandowski, Lamine Yamal i Raphinha.

Real Madryt i FC Barcelona dają nieśmiertelność piłkarską

Na szczególne wyróżnienie zasłużył przede wszystkim Robert Lewandowski. Polak popisał się stuprocentową skutecznością w strzałach celnych. Obie próby, które kończyły się strzałem w światło bramki, znalazły drogę do siatki. 36-latek skończył mecz z dwiema bramkami, za co otrzymał zasłużoną nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu w El Clasico.

Występ napastnika reprezentacji Polski na gorąco po spotkaniu ocenił dziennik Sport. Lider klasyfikacji strzelców rozgrywek La Liga otrzymał notę 9 w skali ocen od 1 do 10.

“Już w pierwszej połowie pozostawił po sobie dobre wrażenie. Przy pierwszej okazji, którą miał po przerwie pokonał Łunina. Dwie minuty później wykorzystał dośrodkowanie Balde, nienagannie strzelając głową do bramki. W jedenastu ligowych meczach zdobył 14 goli” – pisze dziennik Sport o występie Lewandowskiego.

Dla polskiego napastnika były to dwie pierwsze bramki zdobyte w El Clasico na Santiago Bernabeu. W przeszłości Lewandowskiego trafiał już do siatki w legendarnym klasyku, lecz tylko w meczach rozgrywanych przed własną publicznością.