Lewandowski na okładkach. Wielkie słowa o Polaku

Robert Lewandowski ustrzelił hat-tricka w meczu Barcelony z Alaves (3:0). Polak trafił na okładki wielu cenionych hiszpańskich gazet.

Robert Lewandowski
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Lewandowski oczarował Hiszpanów

Robert Lewandowski błyszczy w tym sezonie La Liga, zdobywając gola za golem. Kolejny popis kapitan reprezentacji Polski dał przy okazji meczu Barcelony z Alaves. W ciągu nieco ponad 30 minut napastnik skompletował hat-tricka i jak się później okazało, ustalił wynik spotkania na 3:0.

“Lewy” jest liderem klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej z dorobkiem 10 trafień. Polak ma przewagę aż czterech goli nad drugim Ayoze Perezem i trzeba przyznać, że przed rozpoczęciem sezonu 2024/2025 niewiele osób spodziewało się tak wysokiej formy napastnika.

To wszystko nie umknęło hiszpańskim, a szczególnie katalońskim, mediom. Dziennikarze rozpływają się nad dyspozycją Lewandowskiego, umieszczając go na swoich okładkach.

okładka dziennika “Mundo Deportivo”

“SUPER LEWY – Hat-trick polskiego napastnika przypieczętował cenne zwycięstwo solidnej Barcelony” – pisze dziennik “Mundo Deportivo”.

okładka dziennika “SPORT”

“Polski napastnik rozstrzygnął mecz hat-trickiem w nieco ponad pół godziny, wspierany przez fenomenalnego Raphinhę” – napisał “SPORT”.

Zdecydowanie mniej miejsca Lewandowskiemu poświęcono w dzienniku “MARCA”. Jest to gazeta bardziej związana z Madrytem, dlatego nie może to dziwić. Mimo tego na okładce znalazły się naprawdę pochlebne słowa.

okładka dziennika “MARCA”

“Hat-trick Polaka, który rozstrzygnął mecz w pierwszych 30 minutach – Raphinha, dwie asysty. Lewandowski jest na innym poziomie” – oceniła “MARCA”.

Czytaj dalej: Neymar wskazał cel. Gwiazdor szykuje się na wielki powrót