Lewandowski bohaterem Barcelony. Wysoko oceniony w hiszpańskich mediach

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu z Sevillą (5:1) w La Liga. Na Półwyspie Iberyjskim Polak zdominował okładki gazet.

Robert Lewandowski
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski w znakomitej formie

FC Barcelona rozbiła na własnym terenie Sevillę (5:1) w ramach 10. kolejki La Liga. Robert Lewandowski skutecznie zamienił rzut karny na bramkę 24. minucie, a w 39. minucie podwyższył wynik na 3:0. Hansi Flick w 66. minucie ściągnął z boiska Polaka, a jego miejsce zajął Pau Victor. Na murawie pojawił się również Gavi, wracając do gry po niemal rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

Kataloński “Sport” przyznał reprezentantowi Polski notę 9. – Najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, otwierając wynik spotkania, a później idealnie ustawił się, by dobić strzał Raphinhy. Został wybrany MVP meczu – zaznaczono.

W “Mundo Deportivo” polskiego snajpera określono mianem “niszczyciela”. – Pomimo upływu lat, arsenał strzelecki Lewandowskiego wydaje się niewyczerpany. Są gracze, którzy wyznaczają trendy. Lewy i Harry Kane to prawdziwe maszyny w ataku, jednak Polak to zupełnie inna liga – podkreślono, doceniając jego wyjątkową skuteczność i nieustający głód goli.

“Marca” również poświęciła okładkę Lewandowskiemu. – Polak jest niekwestionowanym liderem. Sezon 2024/25 rozpoczął w trybie bestii – czytamy. Dziennikarze zauważyli, że jest w szczytowej formie tuż przed emocjonującym starciem ze swoją byłą drużyną.

Barcelona w środę podejmie Bayern Monachium w 3. kolejce Ligi Mistrzów. Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców w La Liga z 12 golami na koncie.