Mbappe huknął z dystansu. Piękny gol gwiazdy Realu [WIDEO]

Kylian Mbappe zdobył gola na 1:0 w wyjazdowym meczu Realu Madryt z Celtą Vigo. Francuz popisał się kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Kylian Mbappe
Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe z kapitalnym golem z Celtą Vigo [WIDEO]

W sobotę (19 października) o godzinie 21:00 rozpoczęło się spotkanie Celty Vigo z Realem Madryt. Strzelanie rozpoczął Kylian Mbappe, który w 20. minucie meczu przechwycił piłkę przed polem karnym i długo się nie zastanawiając, huknął na bramkę Guaity. Golkiper gospodarzy nie miał żadnych szans przy tak silnym oraz precyzyjnym strzale Francuza.

Dla Kyliana Mbappe był to ósmy gol w sezonie 2024/2025. Do tej pory Francuz nie zachwycał swoimi trafieniami i bramka z Celtą Vigo bez wątpienia jest dla niego najładniejszą w koszulce Los Blancos. Być może dobrze na napastnika podziałała przerwa reprezentacyjna, podczas której gwiazdor został w Madrycie, poświęcając się spokojnym treningom.

Obecnym liderem klasyfikacji strzelców La Liga jest Robert Lewandowski, który ma na koncie 10 bramek. Kylian Mbappe pierwszym golem z Celtą Vigo zmniejszył różnicę do Polaka do czterech trafień. Natomiast napastnik Barcelony będzie miał jeszcze szansę na odpowiedź przy okazji niedzielnego meczu z Sevilla.

Czytaj dalej: Kiwior na ustach Anglików. Upokorzenie i katastrofa